Ako sa z bežného dievčaťa, ktoré žije v Liptovskom Mikuláši, stane špičková snoubordistka? Predsa len, mala si iba šestnásť, keď si na majstrovstvách sveta juniorov získala bronz vo freestyle...

Ja som bola odmalička živé dieťa. Nikde som neobsedela, lozila som po stromoch, potom ma naši prihlásili na gymnastiku. Mala som asi štyri roky, keď ma prvýkrát postavili na lyže. Žijem na Liptove, kde lyžuje každý, takže aj ja som sa to naučila veľmi rýchlo. A potom som chcela skúsiť niečo nové. Chcela som prekonávať samu seba, tak som sa v desiatich skúsila postaviť na dosku. Najskôr som jazdila na svahu, potom po žľaboch a keď som si našla partiu kamarátov, ktorí ma ťahali dopredu, už nebolo cesty späť. Pochopila som, že snoubord je moja láska.

Stále však mohol byť len tvojím koníčkom, tak kedy si si povedala, že by si to mohla robiť aj súťažne? A reprezentovať v ňom Slovensko?

V tomto športe každý ide za seba, je totiž individuálny. Aj ja som spontánne začala chodiť na rôzne súťaže po Slovensku, potom aj do Česka a v šestnástich som sa vybrala na Nový Zéland. Na juniorské majstrovstvá sveta. Letenky aj pobyt mi zaplatili rodičia a keď som skončila tretia, napadlo mi, že to skúsim robiť profesionálne. Trénovala aj súťažila som popri škole a keď som konečne zmaturovala na gymnáziu, zrazu som mala na šport viac času. Odvtedy sa mu venujem naplno.

Klaudia Medlová je rodáčka z Liptovského Mikuláša, ktorá sa nonstop smeje a každého nakazí svojou dobrou náladou.
Klaudia Medlová je rodáčka z Liptovského Mikuláša, ktorá sa nonstop smeje a každého nakazí svojou dobrou náladou.
Zdroj: Lýdia Czakó, Archív

Pokračovanie na ďalšej strane.