V roku 1982 okresný prokurátor Los Angeles John Van de Kamp znovuotvoril prípad smrti Marilyn Monroe, ktorý dlho považovali za „pravdepodobnú samovraždu“ a o niekoľko mesiacov neskôr ho mohol uzavrieť. Aj tak sa potvrdilo pôvodné vysvetlenie koronera z roku 1962 po tom, ako telo herečky našli v jej dome v Brentwoode.
Keď sa prípad nanovo otváral, britské noviny naznačili, že írsky novinár Anthony Summers by možno chcel začať vlastné vyšetrovanie, ktoré dopĺňalo 650 rozhovorov nahratých na magnetofónovú pásku a ktoré sa nakoniec skončilo knihou Goddess: The Secret Lives of Marilyn Monroe. Kniha vyšla v roku 1985 a novinár v nej predložil nové dôkazy o udalostiach okolo herečkinej smrti. Nahrané rozhovory, ktoré nikdy nesprístupnili verejnosti, boli zdramatizované a vznikol z nich dokument The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes, ktorý režírovala Emma Cooper a ktorého sprievodcom je práve Anthony Summers.
Mimochodom, snímka bola jedným z veľkých ťahákov Netflixu a Summers o ňom povedal, že „pravda a Marilyn, to je ako vliezť do jamy levovej“. Krátky úvodný zostrih obsahuje herečkin hlas zo zvukového rozhovoru, ktorý sa pýta, ako sa dá rozprávať životný príbeh. „Skutočné veci sa len zriedka dostanú medzi ľudí. Zvyčajne sú to falošné veci.“ A čo je teda pravda a čo len ilúzia v jej živote? Ako objasniť kolotoč kontroverzií a konšpiračných teórií, ktoré dlho sprevádzali nielen herečkinu smrť? Dcéra labilnej matky, ktorej v psychiatrických ústavoch liečili paranoickú schizofréniu, vlastným menom Norma Jeane Mortenson, strávila detstvo pendlovaním medzi detskými domovmi a takmer určite ju aspoň v jednom z nich sexuálne zneužívali. Meno skutočného otca nepoznala, ale veterána strieborného plátna Clarka Gabla obdivovala ako vlastného otca. No to je len začiatok jej „tragikomického“ života.
