Pozrite si foto našej úspešnej tenisky Dominiky Cibulkovej

Momentálne je síce zranená a lieči si narazené zápästie, to však neznamená, že by mohla vylihovať s nohami na stole. „To ani náhodou, aj so zraneným zápästím mám tréningy dvakrát denne. Dnes som na kurte robila kardio cvičenia a makala som aj vo fitku. Tréner mi nedá vydýchnuť a ani by to nebolo dobré. Som teraz v sezóne a keby som dva týždne nič nerobila, moje telo by na to doplatilo. Stratila by som kondičku, mala by som väčšie ,svalovice´a skôr by som sa mohla zraniť. Tenis síce ešte chvíľu hrať nemôžem, ale na ostatných tréningoch fičím ďalej,“ smeje sa Dominika, ktorá už čoskoro zbalí kufre a vyrazí na turnaje do Barcelony, do Ríma a potom má namierené na prestížny Roland Garros do Paríža.

Živote profesionálnej športovkyne je aj o odriekaní
Živote profesionálnej športovkyne je aj o odriekaní
Zdroj: Branislav Šimončík

Čítajte viac:

Módny duel: Dominika Cibulková nosí tričko ako Beckhamka! Ktorá ho skombinovala lepšie?

Lenže jej život vrcholovej športovkyne nie je len o tvrdých tréningoch, ale aj o správnej životospráve. Pizza alebo fľaša vína na večeru? To jej počas sezóny ani náhodou nehrozí, aj keď, ako sama hovorí, miluje dobré jedlo a považuje sa za gurmánku.

Vlastné telo jej hovorí, čo môže a čo nie

„Sladkosti nemusím, skôr som na slané jedlá a milujem napríklad pizzu. Ale keby som si ju dala na večeru, potom moje telo v noci ťažko regeneruje a na druhý deň by som nevládala poriadne trénovať. Išla by som tým sama proti sebe.“ Dominike už životosprávu nemusí kontrolovať tréner ani nikto iný, stačí jej počúvať vlastné telo.

Čítajte viac:

Dominika Cibulková sa opäť slní na dovolenke: Vieme, kde si užíva tentokrát!

„Som dospelá, nie je to ako v časoch, keď som mala pätnásť a snažila som sa trénera ,ošialiť´. A pochopila som, že si nemôžem dovoliť ani to, čo kedysi. V devätnástich som pokojne išla na tréning aj po nočnom žúre, no teraz to nejde. Moje telo by mi to spočítalo.“ Nuž, aj taký je život vrcholovej športovkyne. Ale za ten skvelý pocit, keď na kurte zdvihne nad hlavu víťazný pohár, jej to odriekanie určite stojí. 

Viac fotografií Dominiky Cibulkovej nájdete v našej galérii.

Čítajte viac: 

Tohto sa vzdala po víťazstve! Čo Cibulková oželela, aby mohla doma oslavovať?