Pri „slovenskom mori“, ako zvykneme označovať Chorvátsko a jeho malebné ostrovy, si zvyknú užívať letné slnečné lúče mnohé celebrity. Slávna speváčka Beyoncé s rodinou sa minulé leto plavila na superluxusnej jachte Faith pomedzi miestne ostrovy. Ani zďaleka to nebola jej prvá návšteva tejto krajiny. Už v roku 2009 objavila ostrov Hvar, vďaka ktorému si Chorvátsko zamilovala.

Ostrov Hvar má najviac slnečných dní v celej Európe.
Zdroj: Shutterstock

Bronz tu chytali aj Tom Cruise, princ Harry, herec Neil Patrick Harris a v minulosti sem chodieval prevetrať vodné lyže aj bývalý prezident USA J. F. Kennedy s manželkou Jackie.

Beyoncé už v roku 2009 objavila ostrov Hvar, vďaka ktorému si Chorvátsko zamilovala.
Zdroj: Shutterstock

Vďaka tomu, že má Hvar dlhé pobrežie, nájdete tu desiatky rôznorodých pláží, každý si nájde tú svoju naj. Ostrov má najviac slnečných dní v celej Európe, ponúka široký výber hotelov všetkých cenových kategórií, aj tie najluxusnejšie, a priezračné čisté more ideálne na kúpanie.

Vďaka tomu, že má Hvar dlhé pobrežie, nájdete tu desiatky rôznorodých pláží.
Zdroj: Shutterstock

Pred piatimi rokmi bol Hvar ocenený ako najlepšia európska destinácia a neodolali jej ani také hviezdy ako Ellen DeGeneres, Giorgio Armani, Bill Gates, Demi Moore, Novak Djoković či spevák U2 Bono. Ten na Facebooku kapely spieval ódy na šéfkuchára v populárnom rezorte Palmižana a príspevok si v priebehu pár hodín vyslúžil viac ako stotisíc lajkov.

VIAC FOTIEK NÁJDETE V NAŠEJ FOTOGALÉRII.