Nepodarilo sa vám tento rok vycestovať na tradičnú letnú dovolenku pri mori? Alebo vám celosvetová pandémia koronavírusu skrížila iné cestovateľské plány? Vieme si predstaviť, že už tajne snívate o tom, ako si to budúci rok všetko vynahradíte. Nie sú to len sny vaše či naše. Podobne uvažuje takmer celý svet a čoraz častejšie do vyhľadávača zadávame heslo „dovolenka 2021“. Práve na základe dát od spoločnosti Google zostavila cestovateľská firma Kuoni zaujímavý prieskum. Ten ukázal, do akých destinácií túžia najviac vycestovať v budúcom roku ktoré národnosti. Na absolútnej špici sa v celosvetovom meradle umiestnili Spojené Arabské Emiráty, kde nájdete také dovolenkové raje ako Dubaj či Abu Dabí.

Spojené Arabské Emiráty sú top dovolenkovou destináciou na rok 2021.
Spojené Arabské Emiráty sú top dovolenkovou destináciou na rok 2021.
Zdroj: booking.com


Na druhom mieste sa svorne umiestnili Qatar, Kanada a USA. A na treťom Egypt. To sú najpopulárnejšie destinácie na rok 2021 podľa prieskumu, ktorý sa uskutočnil v 131 krajinách sveta. Ak by sme si to rozmenili podľa záujmu kontinentov, tak najviac Európanov túži dovolenkovať na Maledivách. Spomínané Spojené Arabské Emiráty bodujú u obyvateľov Ázie a Afriky. Najviac Juhoameričanov zase plánuje stráviť budúcoročnú dovolenku v Peru. Pre obyvateľov USA a Kanady je vysnívanou destináciou Japonsko a Austrálčania s najväčšou pravdepodobnosťou vycestujú na pre nich neďaleké ostrovy Fidži.

Prieskum ukázal, kde sa obyvatelia ktorých štátov chystajú dovolenkovať v budúcom roku.
Prieskum ukázal, kde sa obyvatelia ktorých štátov chystajú dovolenkovať v budúcom roku.
Zdroj: kuoni.co.uk


A čo taký obrovský národ akým sú Rusi? Tí sa plánujú v budúcom roku zamerať na Mexiko. Angličania taktiež vyhľadávajú najčastejšie Mexiko, no zároveň aj Maledivy a Bali. A ako sme vyšli v tomto prieskume my Slováci? Najviac z nás túži odcestovať do USA. A čo naši susedia? Česi snívajú o africkom ostrove Zanzibar, Maďari o Mauríciu, Rakúšania o Chorvátsku, Poliaci o Maledivách a Ukrajinci by najradšej vyrazili do Španielska.

Väčšina Stredoeurópanov túži po exotických ostrovoch.
Väčšina Stredoeurópanov túži po exotických ostrovoch.
Zdroj: archív


Nuž, takéto sú cestovateľské sny na rok 2021. Ostáva nám len dúfať, že sa aj premenia na skutočnosť a situácia vo svete sa pomaly začne v budúcom roku vracať do normálu, aby sme aj väčšinu roka 2021 nemuseli stráviť v nechcenej karanténe a mohli sa plní elánu rozbehnúť opäť do sveta a užiť si dovolenku podľa svojich predstáv.