Jeho „nevinná“ cesta na tanečné pódiá sa začala už v šiestich rokoch, keď sa spolu so sestrou prihlásili do hiphopovej tanečnej skupiny Styxx v Liptovskom Mikuláši. Bol to jeho osud, aj keď tvrdí, že cesta profesionálneho tanečníka nie je vôbec jednoduchá. „Po strednej škole som sa chcel osamostatniť, a tak som sa odsťahoval do Bratislavy, no práve sa začala pandémia, ktorá všetko pozastavila. Stretávali sme sa s kamarátmi vonku, tancovali sme na ulici a natáčali tanečné videá. Vďaka tomu si ma všimol český choreograf Kubo Dvořák, ktorý ma zavolal tancovať do hudobného klipu,“ hovorí Matty, ktorý sa tak rozhodol vyskúšať šťastie v Prahe.

„Učil som tam v tanečnej škole streetdance a reggaeton. Jedného dňa mi napísala kamarátka, ktorá na Instagrame našla video so zaujímavou pracovnou ponukou. Pozývali v ňom na kasting tanečníkov, ktorí by chceli tancovať v Dubaji.“ Neváhal ani sekundu a na Blízky východ poslal svoje tanečné videá. „Po dvoch týždňoch ma zobudil telefonát: Ahoj, Matty, tak čo?! Ideš do toho? V tom momente som neváhal a moje rozhodnutie bolo jasné. Ešte stále som si však myslel, že snívam, no bola to skutočnosť,“ hovorí len dvadsaťdvaročný rodák z Liptova, ktorý si tyká aj s modelingovým svetom. Na pol roka odišiel do Dubaja, kde mal možnosť tancovať a takisto tvoriť predstavenia rôznych žánrov. „Bola to obrovská česť,“ spomína na svoje veľké dobrodružstvo.

Po návrate na Slovensko si ho všimol najúspešnejší choreograf Miňo Kereš. „Oslovil ma s tým, či by som nešiel tancovať na udeľovanie cien SOWA – v otváracom predstavení na opätkoch, keďže aj to je moja doména. Súhlasil som a ihneď mi ponúkol, aby som sa stal aj členom KRS Movement. Splnil sa mi jeden zo snov, keďže Miňa som uznával od detstva.“ Toto je však len začiatok jeho hviezdnej kariéry, tým sme si istí. Matty je na scéne silnou individualitou, ktorú jednoducho nemožno prehliadnuť. Nie div, že bol aj súčasťou životného koncertu Dary Rolins v O2 Arene.

„Nezabudnem ani na veľkolepú šou Leoša Mareša či na možnosť tancovať po boku americkej star The Rosé. Tento rok sa chystám tancovať na Ibizu do Lia, kde budem súčasťou každovečerných predstavení,“ hovorí sexi tanečník, ktorý by raz chcel stáť na jednom pódiu s Beyoncé či Rihannou a spolupracovať s jednou z najuznávanejších svetových choreografiek Parris Goebel. „Keď počujem hudbu, každý bít či verš vo mne vzbudzuje emócie, ktoré mám ihneď potrebu vyjadriť svojím telom. Milujem adrenalín, ktorý prežívam pred každým jedným vystúpením.“ Matty si jednoducho plnými dúškami užíva nielen život, ale aj prácu, ktorá je jeho hobby.