Pozrite si, aké krásne sú tieto krajiny napriek ich zvláštnym zvykom!

Na dovolenke treba oddychovať a poriadne vypnúť. Vyblázniť sa, odsunúť realitu na vedľajšiu koľaj a dať priestor všetkému, čo nám skrsne v hlave. Ale, všetko treba robiť s mierou! Mohli by ste sa nechtiac dostať do problémov, ktoré na dovolenke nechce riešiť naozaj nikto. Tak teda, vedeli ste, čo je v krajinách, kam radi cestujeme, zakázané?

CHORVÁTSKO

To, že Slováci sú v Chorvátsku pomaly už ako doma ešte neznamená, že nám odpustia aj naše nemiestne správanie. A aj keď mnohých určite láka predstava hriešnej noci na brehu mora priamo pod žiariacimi hviezdami, rýchlo na to zabudnite! Sex na verejných priestranstvách vás môže stáť 400 – 1000 eur, za čo by ste si kľudne zaplatili aj ďalšiu dovolenku. Rovnako to neskúšajte ani na balkóne, ktorý tu, bohužiaľ, tiež pokladajú za verejné priestranstvo.

Pokutovať vás môžu aj za to, že v centre mesta chodíte len v plavkách, ak s miestnymi diskutujete o politickej situácii a aj v prípade, ak ste pod vplyvom alkoholu príliš výstredný a vyrušujete okolie. Neodporúčame ani spánok na verejných priestranstvách, či už pod vplyvom alkoholu alebo bez neho. Každopádne, pokiaľ sa vám to predsa len podarí, aspoň nechrápte, vtedy to budete mať o polovicu lacnejšie. Pozor by si mali dať aj fajčiari, ktorí môžu byť pokutovaní za odhadzovanie nedopalkov cigariet kade-tade.

Nádherná krajina.
Nádherná krajina.
pinterest.com/pin/754071531329097418/

foto: pinterest.com/pin/754071531329097418/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

TURECKO

Nech vám ani len nenapadne, aby ste sa do niektorej z tureckých mešít vybrali nevhodne oblečení! Vždy treba mať zahalený vrch aj spodok tela a pred vstupom sa tiež nezabudnite vyzuť.

To, čo sa v Turecku netoleruje je opitosť a tiež akékoľvek, dokonca aj tie najmenšie prejavy lásky na verejnosti. Všetko si teda odložte až na večer! A ak by ste chceli niekomu vyjadriť vďaku či pochvalu gestom ok (spojením palca a ukazováka do tvaro O), tak na to rýchlo zabudnite, pretože tu sa to považuje za maximálne nevhodné, ba priam urážlivé.

Prekrásna scenéria!
Prekrásna scenéria!
pinterest.com/pin/24206916726015618/

foto: pinterest.com/pin/24206916726015618/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

GRÉCKO

História je pre Grékov posvätná, preto veľmi ťažko znášajú, keď sa turisti dotýkajú akýchkoľvek pamiatok. Dokonca vyslovene neznášajú ak sa fotíte so sochami!

Neznesú ani to, ak jete alebo pijete niečo iné okrem vody v aténskom metre a aj v ich chrámoch sa musia dodržiavať pravidlá obliekania, ktoré vyžadujú dlhé sukne a dlhé nohavice. Neodporúča sa ani fotenie akýchkoľvek vojenských budov a základní, ktoré je v Grécku, a hlavne na Egejských ostrovoch, vyslovene zakázané!

Grécke Santorini je snom každého cestovateľa.
Grécke Santorini je snom každého cestovateľa.
pinterest.com/pin/475481673153910179/

foto: pinterest.com/pin/475481673153910179/​

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

ŠPANIELSKO

Aj Španieli sú dosť vzťahovační. Kto len by to na nich povedal? Majú zakázané chodiť po ulici v plavkách, dokonca je neprípustné, aby ste na svoj balkón vyvesili spodné prádlo! Ktorýkoľvek policajt vás za to rád spokutuje.

Ani v Španielsku sa neodporúčajú žiadne diskusie o náboženstve, politickej situácii či témach národnosti. Verte, že by ste si tým mohli narobiť len a len problémy.

Ak máte so sebou na dovolenke aj psíka, rozhodne dohliadnite na to, aby za sebou zanechával čistotu. Také odignorovanie jeho exkrementov vás môže úplne kľudne stáť aj 1500 eur!

Romantické uličky na Malorke.
Romantické uličky na Malorke.
pinterest.com/pin/225461525074803527/

foto: pinterest.com/pin/225461525074803527/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

TALIANSKO

Aj v Taliansku platia zásady obliekania pri vstupe do všetkých chrámov a kostolov. S krátkymi nohavicami, sukničkami či šatami to teda ani len neskúšajte! Turisti nemajú dovolené ani osviežovať sa v miestnych fontánach a pri jazde na aute si dajte pozor, aby ste nevošli do pásma ZLT, ktoré je turistom zakázané. Síce trošku diskriminujúce, ale pravdivé!

Napriek svojej povahe, aj taliani majú zakázané akékoľvek sexuálne prejavy na verejnosti, dokonca nemajú možnosť ani len si siahnuť na svoje genitálie! Len to skúste a nevyhnete sa mastnej pokute.

Pre nákupné maniačky máme vysoko zdvihnutý prst, pretože v Taliansku, a hlavne v Benátkach, funguje množstvo nelegálnych predajcov fejkového oblečenia. Nuž, ak vás pri jeho kúpe chytia policajti, tiež sa nevyhnete pokute až do výšky 1000 eur!

Capri je naozaj nádherné!
Capri je naozaj nádherné!
pinterest.com/pin/535506211938100776/

foto: pinterest.com/pin/535506211938100776/

Viac fotografií nádherných krajín nájdete v našej galérii .

Čítajte viac:

10 NAJkrajších pláží Talianska: Kvôli priezračnej vode nemusíte cestovať ďaleko

TOTO sa naučte: 30 slovíčok, ktoré budete v Taliansku potrebovať

Tuctové Chorvátsko? Ani náhodou: TOTO je jeho 10 NAJkrajších pláží!

Turecko trochu inak: Zabudnite na preplnené pláže a vychutnajte si exotický vidiek

Módne maniačky zbystrite: Prichádza grécky fashion boom, ktorému neodoláte