A tie, ktoré ich majú, si povedia: „Bože, to poznám!“ My sme pre vás vypátrali hneď dva a zaručujeme vám, že sa pri nich nebudete nudiť. Dočkáte sa naozaj vtipných príhod bez pozlátky a presne tak, ako ich život s deťmi napísal. Majú ich dve akčné mamy – jedna hokejová mama Zuzana Sersen a druhá módna podnikavá mama Janka Kuriláková.

Ako sa to začalo

Žijeme v „dobe zdieľanej“, čiže sme si už celkom zvykli, že vidíme do života osôb, ktoré ani nepoznáme, a predsa sa s nimi vieme stotožniť. Tak sa to napríklad začalo u Zuzky, ktorá na svojom súkromnom instaprofile začala zverejňovať momentky a k tomu pridala titulok napísaný s humorom jej vlastným.

„Najprv som to poslala len svojim kamarátkam na Facebooku a začali sa mi kopiť reakcie, že všade na internete je napísané len to, aké dokonalé majú byť matky, a málokde sa píše o skutočnom živote, ako to vlastne je. Že niekedy má toho žena jednoducho dosť, potrebuje vypadnúť na drink s kamoškami a podobne. Nevediem svoj profil ako oficiálny blog, ale nikdy mi nenapadlo, že budem mať na to také pozitívne reakcie. Zrejme sa v tom našlo veľa žien, len sa to boja nahlas povedať, tak ako ja,“ vysvetľuje.

Zuzka je hokejová mamina a doma má troch chlapov!
Zuzka je hokejová mamina a doma má troch chlapov!
Zdroj: Lýdia Czakó

Podobne na tom bola Janka, ktorej sa podarilo vybudovať si celkom slušnú základňu aj vďaka svojej módnej značke. Ale aj tak sa tam nudiť nebudete.

„Môj účet je hlavne o humore. Aj keď mi teraz už z väčšej časti rieši môj biznis, ktorý som hlavne vďaka Instagramu vybudovala. Stále som tá istá šibnutá mama dvoch detí, ktorá má hranice humoru závratne posunuté za normálnu hranicu. A smiať sa na sebe? To úplne milujem! Mimochodom, na to si môj manžel musel dlhšie zvykať. Ja som úplne nad vecou a už vôbec si nepripadám ako nejaká úspešná pani podnikateľka či takmer 35-ročná matka, ktorá by sa mala príkladne správať,“ bonzuje na seba s úsmevom. Dôkaz, že niečo robia správne, sú často desiatky reakcií, ktoré prichádzajú hneď po zverejnení.

Píš, ako cítiš

A hlavne aká si. To sú pravidlá, ktorými sa obe maminy riadia. Tým si získali obdiv mnohých fanúšičiek. „Priznám sa, že ja by som to ani inak nevedela napísať. Nemám rada, keď niekto o sebe píše, akoby žil v dokonalej bubline. Taká neexistuje,“ dodáva hokejová mama, ktorá sa pri dvoch aktívnych synoch Miďovi a Mateovi poriadne nabehá. Alebo skôr najazdí.

„Práve po škole a škôlke nastáva môj čas, keď sa mením na taxikárku a vozím jedného aj druhého na krúžky, tréningy a domov prídeme okolo ôsmej večer. Býva to náročné, ale ja tvrdím, že deti sú najväčší učitelia mozgu, trpezlivosti a sebazaprenia. Všetkého!“ Vďaka Zuzkinmu profilu zistíte, ako funguje taký hokejový život. Jej manžel Michal Sersen totiž hrá za bratislavský Slovan a chalani po ňom zdedili športovú vášeň. Máme pre vás malý tip. Ako správna hokejová rodina sú zvyknutí na cestovanie a práve na ich cestovateľských zážitkoch sa pobavíte najviac. Jeden sme pre vás rovno vybrali.

S úprimnosťou to ďaleko dotiahla aj Janka, ktorá nemá problém priznať, že nie je tip-top matka. „Som veľmi otvorený človek a nehrám sa na nič. Som v pohode s tým, že mojim deťom nestíham vypekať koláče a variť teplé biovečere. Dokonca, čim som staršia, tým som ochotnejšia verejne priznať, že ma to ani nebaví. Nebaví ma ani upratovať, doma máme väčšinou bordel, pretože to popri práci totálne nestíham, a takisto som s tým v pohode. Vážim si čas, ktorý trávim so Simonom a Zojou aj s neporiadkom v obývačke. Veľmi ma potom baví zverejniť vtipné momenty, ktoré z toho vyplynú. A mám na to veľa pozitívnych reakcií,“ prezrádza sympatická Košičanka.

Vášeň k móde od nej odkukala dcérka Zoja, ktorá bude možno o chvíľu so svojimi outfitmi populárnejšia ako jej mama. „Zoja, to bude teda iná liga. Taká druhá Anna Dello Russo tipujem. Ona módu miluje, rada sa stajluje a fintí. Priznám sa, že ja som v jej veku bola jej slabý odvar – úplný chalan s krátkymi vlasmi. Ona je oveľa viac dáma, čiže sa máme asi na čo tešiť.“ Veď sa presvedčte.

Čas na relax

Ten sa vyťaženým maminám zíde ako soľ a každá si zaslúženú chvíľku vychutná po svojom. „Milujem napustiť si vaňu, dať si masku a relaxovať sama. Ale to sa mi podarí tak z desiatich razov raz, keďže mama už nie je nikdy sama. Tiež si rada vyrazím s manželom na dobrú večeru a nedávno sme si zaobstarali záhradu v lese, kde pestujeme zeleninu a chováme sliepky. Je to náš únik,“ opisuje s úsmevom Zuzana.

Mama z opačnej strany republiky si tiež vie naplánovať svoj relaxačný útek od všetkého. „Milujem cestovanie, aj keď pri dvoch deťoch a podnikaní je na to minimum času. Preto si s manželom radi sem-tam vybehneme hoci aj do blízkej Budapešti, kde je pre mňa iný svet za dve hodiny autom z Košíc. Užívam si len tak sedieť cez deň či na káve s proseccom a pozorovať veľké mestá. Takéto výlety ma stále veľmi inšpirujú a nachytám kopu nápadov,“ opisuje Janka.

Tak ako, baby, maminy, našli ste sa v niektorých z týchto riadkov? Niekedy sa naozaj oplatí byť nad vecou a brať život s humorom. Ako vidíte, nebudete v tom samy!

Z našej FOTOgalérii sme pre vás vybrali ďalšie vtipné príhody zo živote týchto mamičiek. Presvadčia vás, že sa im oplatí dať follow.