Kika má 26 rokov a na sociálnych sieťach vystupuje pod menom devana.art. Pochádza z Veľkého Kýru, neskôr sa spolu s rodinou presťahovali do Šurian a momentálne býva v Prahe. 

Ilustrovaniu sa venuje od januára 2018 a kresleniu ako takému, už odmalička. Navštevovala strednú umeleckú školu v Nitre, odbor propagačné výtvarníctvo.
Vo voľnom čase miluje prechádzky či už do prírody alebo do mesta, keďže má sedavú prácu, telo si to pýta.

,,Ostatné záľuby začínam postupne znova nachádzať, pretože pred pár rokmi som začala mať problémy s úzkostnou poruchou a v najhoršom období som skoro nedokázala vychádzať z bytu. Našťastie, mám okolo seba skvelú rodinu a priateľov, ktorí mi veľmi pomáhali. Teraz som schopná ísť aj do kina a začínam zvládať aj reštaurácie, kaviarne a rôzne nové priestory, čo bolo predtým nemysliteľné. Tento rok som si dala za cieľ zvládnuť divadlo, tak uvidíme," otvorila sa nám Kika.

Podľa čoho si vyberáš, koho alebo čo nakreslíš?

,,Keď pracujem na svojej vlastnej tvorbe, tak si rada predlohy vyberám z filmových alebo seriálových postáv, inšpirujem sa aj na Pintereste. Predlohy z Instagramu si ukladám nielen kvôli vizuálu, ale samozrejme je za tým aj vidina možnej propagácie mojej tvorby. Nebudem klamať, sú proste obdobia, keď sa nedarí, zákaziek je málo alebo žiadne a vtedy padne veľmi vhod, ak niekoho z Instagramu nakreslím a keď sa mu moja tvorba páči, tak mi ju zazdieľa. Potom je tu druhá časť a tou sú ilustrácie na zákazku."

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE