Rak 22. 6. – 22. 7.

Koncom roka pocítite vnútornú nervozitu a rozčuľovať vás budú aj maličkosti. Môže za to klasický pracovný nával, ktorý nemáte dobre zorganizovaný. Aj keď vám práca neubudne, dokázali by ste ju vykonávať i efektívnejšie. Druhým spúšťačom neurózy bude neistota v súkromí. Niečo vás v tejto sfére trápi, pretože neviete, na čom ste, a nedokážete sa pripraviť na to, čo nastane. Ak je možné situáciu vyriešiť rozhovorom, neodkladajte ho. No ak to nie je vo vašej moci, ako napríklad zdravotný stav blízkej osoby, môžete len trpezlivo čakať. V takom prípade sa snažte prísť na iné myšlienky tak, že budete aktívne tráviť svoj voľný čas.  

Lev 23. 7. – 23. 8.

Ak ste v nedávnej minulosti niečo pokazili, a môže ísť aj o vzťahy, tento mesiac by všetko mohol napraviť. Stačí len vyvinúť aktivitu a nečakať, že sa to udeje samo. V práci by ste mohli dobehnúť zameškané či odkladané záležitosti a napraviť si tak reputáciu. V súkromí sa môžete udobriť s osobami, ktoré vám zo života odišli nečakane a bezdôvodne. Na obnovenie kontaktov budú ideálne večierky typické pre toto obdobie. Nepreháňajte to však s nimi, o dobrú zábavu nebude núdza ani v kruhu rodiny či s partnerom. Aj v tomto smere prinesie december zlepšenia a utuženie vzťahov. Čo sa týka partnerstva, mohol by mesiac dokonca priniesť prevratné novinky či potešujúce správy. 

Panna 24. 8. – 23. 9.

Dovoľte si spomaliť, potrebujete to. Našťastie, väčšine z vás sa koncoročné pracovné šialenstvo vyhne, pretože ste si úlohy vopred  plánovali a pripravovali sa v predstihu. Tento mesiac využijete na sebaanalýzu, preto sa vášmu okoliu môže zdať, že ste mĺkve alebo nejaké smutné. Výsledkom nemusia byť žiadne prevratné zmeny, ktoré by sa prejavili v realite. Tou najlepšou zmenou pre vás bude už len fakt, že ste vnútorne spokojné. Vďaka tomu si uvedomíte, ako vás napĺňa vzťah, priateľstvá či rodinné väzby. Trávte v tomto kruhu čo najviac času, nabije vás energiou. Do nového roka vstúpite osobnostne silnejšie.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.