Baran 21. 3. – 20. 4.

Počas celého mesiaca sa budete snažiť predchádzať problémom. Intuícia vám bude fungovať na jednotku, preto vopred vycítite, akým smerom majú tendenciu uberať sa situácie. V práci túto vlastnosť zúročíte a vrhnete sa aj do úloh, na ktoré ste donedávna nemali čas. Osud vám tiež môže prihrať nečakané projekty, o ktorých ste ani nesnívali. Rovnako, ak ste na pracovisku mali nevyjasnené veci s kolegami či nadriadenými, podarí sa vám ich vyriešiť a byť iniciátorom rozhovorov. Aj vo vzťahoch budete predchádzať problémom, no to môže partner či rodina vnímať ako citovú nezainteresovanosť. Keď zachytíte tieto signály, snažte sa druhej strane vysvetliť dôvody.   

Býk 21. 4. – 21. 5.

Situácia vo vzťahu a v rodine je stabilná, nečakajú vás žiadne prekvapivé zmeny. Práve preto by ste sa mohli sústrediť na plánovanie budúcnosti, z ktorej máte niekedy pocity úzkosti. Nikdy síce neviete, čo sa udeje, no niektorými krokmi dokážete udalosti ovplyvňovať. Nepodceňujte dnešok, budujete si ním už zajtrajšok. Ak vám to nejde, požiadajte o pomoc partnera a pozrite sa na niektoré témy spoločne, veď vaše plány sa týkajú oboch. Možno uvažujete aj o zmene zamestnania, ale kým sa tak nestane, žite prítomnosťou a sústreďte sa na všetky pracovné úlohy, ktoré vám pristanú na stole. Ak niečo zanedbáte, asi by sa našiel neprajník, ktorý by túto informáciu posunul ďalej.    

Blíženci 22. 5. – 21. 6.

Situácia v práci aj v súkromí bude na prvý pohľad stabilná, vnútorne to však budete prežívať inak. Hoci sa v zamestnaní nič zásadné neudeje, začne vás trápiť otázka, či to má celé zmysel. Budete uvažovať o dlhodobom hľadisku, nie o aktuálnej situácii. Témou dokonca nemusia byť peniaze, ale vaše celkové naplnenie. Po radu si pôjdete k najbližšej osobe, ak nemáte partnera, môže vám ho suplovať kamarátka alebo niekto z rodiny. Váš vzťah to prehĺbi a budete vedieť, že aspoň v tejto oblasti máte pocit istoty. Ostane vám tak dosť času na vaše koníčky. Samy seba často zanedbávate a záľuby dávate na druhé miesto. Urobte si z nich prioritu, budú na vás pôsobiť ako psychohygiena.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.