BÝK 21. 4. – 21. 5.

Vo všetkom, čo dokážete vyriešiť racionálne, budete tento mesiac úspešné. Či už pôjde o rozhodnutia v práci či finančné plánovanie. Je tu dokonca možnosť jednorazového zvýšenia príjmu, pričom nemusí ísť o prácu, ale i o formu výhry či stávky. V aktuálnom, zdanlivo šťastnom období vás zamotajú jedine emócie, konkrétne ich nedostatok. Keď máte zapojiť srdce, často neviete, ako ďalej. Ak niečo také pocítite, uvedomte si, že vďaka takýmto ťažkým situáciám máte možnosť posunúť sa. Skúste sa ponoriť do seba, pretože niekde v hĺbke budete vedieť, čo cítite, len sa to z vás ťažko derie na povrch.

BARAN 21. 3. – 20. 4.

Práca si bude vyžadovať vaše plné nasadenie a odrazí sa to na partnerských vzťahoch. Čím dlhšie ste spolu, tým viac bude mať partner pochopenie pre vašu zaneprázdnenosť. Čerstvé partnerstvá však môžu pocítiť drobné nezhody. Nemali by trvať dlho a rozhodne by nemali radikálne ovplyvniť vaše postoje. Ak ste nezadané, budete sa tento mesiac pomerne ľahko zoznamovať, no netlačte na pílu, kariéra je teraz pre vás zrejme dôležitejšia. Aj to, koľko úloh máte na svojich pleciach, je výsledkom predchádzajúcej driny.

BLÍŽENCI 22. 5. – 21. 6.

Dlho ste čakali na obdobie, keď sa vám naraz bude dariť v láske i práci. Máj by to mal napraviť. Kariérne sa nebojte prijať i náročnejšie výzvy. Zvládnete to, veľa sa naučíte a bude to aj patrične finančne ocenené. Dajte najavo svoje nadšenie a štedrosť, čo prinesie do vzťahu iskru a vášeň. Aj nezadané dámy sa môžu tešiť. Vďaka pracovnému úspechu budú na svoje okolie pôsobiť veľmi sebavedomo, čo opačné pohlavie nenechá chladným. Jediný problém môžete pocítiť pri robení kompromisov, bez ohľadu na dĺžku vzťahu.

RAK 22. 6. – 22. 7.

Sústreďte sa na prácu a čítajte aj medzi riadkami. Možno sa na pracovisku niečo deje v rámci medziľudských vzťahov, čo vám uniká. Ak to nepostrehnete, rovnako vám môže ujsť zaujímavá kariérna príležitosť. V tomto mesiaci bude u vás výrazná vytrvalosť, čo sa bude v zamestnaní hodiť. No ani s tou by ste to nemali preháňať. Nezanedbávajte priateľov a svoje obľúbené aktivity, každý musí občas vypnúť. Skúste tento mesiac prepojiť čas strávený s partnerom aj s najbližšími. V prípade nezadaných dám tu je možnosť zoznámenia.

LEV 23. 7. – 23. 8.

V tomto období bude u vás dominantný pocit zamilovanosti. Môžete ho pocítiť k dlhoročnému partnerovi, k novej láske, ale dokonca vám takýto stav dokáže vyvolať akákoľvek činnosť, ktorú budete robiť od srdca. Užívajte si to, pretože v práci budete skutočne musieť zabrať. Aktuálny mesiac bude vyťažený a možno sa vyskytne niekoľko akútnych problémov vo firme. Nebudete však vinníkom, preto ich riešte kolektívne a nepreberajte všetku zodpovednosť na seba. Snažte sa nič nezanedbať, inak by vás to dobehlo.

PANNA 24. 8. – 23. 9.

Ak sa budete v oblasti kariéry tento mesiac rozhodovať, urobte tak srdcom. Racionálny prístup by vás nasmeroval niekam, kde by ste sa po čase necítili dobre. Intuíciu máte veľmi silnú, spoľahnite sa ňu, aj keby bola vo veľkom rozpore s hlavou. Je tiež možné, že v pracovnom kolektíve zaujmete k niekomu negatívny postoj. Právo na svoj názor máte, ale neskĺznite do podlých praktík. Oproti práci bude vaše súkromie v máji prechádzkou ružovou záhradou. Užijete si pozornosť mužov bez ohľadu na to, či ste zadané, alebo nie.

VÁHY 24. 9. – 23. 10.

Latku ste v práci nastavili vysoko a hoci najväčší nával pominul, vedenie od vás bude očakávať rovnaké výkony. Povinnosti si plňte, no nie za cenu preťaženia. Keď to bolo nutné, dokázali ste robiť nad rámec, no aktuálne si to situácia nebude vyžadovať. V zamestnaní vám hrozia tiež drobné nezhody s kolegami. Rýchlejšie ich vyriešite, ak urobíte prvý krok vy. Niekedy stačí jasné gesto. Menší pracovný nápor vám poskytne dosť času a priestoru venovať sa aj súkromiu. Ak riešite nespokojnosť, je ideálne obdobie, aby ste situáciu napravili vo svoj prospech. Aj tu platí, že nebudú dôležité rozhovory s partnerom, ale váš postoj, ktorý dáte jasne najavo.

ŠKORPIÓN 24. 10. – 22. 11.

Nenechajte okolie, najmä v práci, priživovať sa na vás. Nemusíte takúto osobu od seba odstrihnúť, ale snažte sa stať rovnocennými partnermi, aby ste neťahali za kratší koniec. Oberá vás to o energiu, čo môžete vnímať na zníženom pracovnom výkone a nechuti niečo podniknúť vo voľnom čase. Ak ste vo vzťahu, je možné, že vám partner práve z tohto dôvodu vyčíta nezáujem alebo lenivosť. Súkromný problém však vyriešite až potom, ako nastavíte hranice v práci.

STRELEC 23. 11. – 21. 12.

Dokážete sa pozrieť na staré situácie novými očami a nájsť cestu tam, kde ste ju doteraz nikdy nevideli. Využijete to najmä v práci, špeciálne ak ste vo vedúcej pozícii alebo pracujete v kreatívnej oblasti. Súkromne budete robiť priateľom bútľavú vŕbu a poskytnete im pohľad s odstupom, nezaťažený emóciami. Partner bude vnímať vašu zmenu v správaní, no vysvetlí si ju ako váš odstup. Dajte mu najavo, že vám na ňom záleží. V tomto období dokážete vymyslieť netradičné aktivity, tak ho do nich zapojte. Naopak, ženy bez partnera teraz osudového muža nestretnú, pretože budú pôsobiť chladne.

KOZOROŽEC 22. 12. – 20. 1.

Nemáte v povahe zviditeľňovať sa, no zdá sa, že tento mesiac to v práci bude nutné. Šancu na zmenu k lepšiemu v oblasti kariéry máte, no budete sa musieť prezentovať. Kolegovia sa môžu tváriť priateľsky, no každý si vo finále chráni svoje miesto a na vás myslieť nebude. Oporou vám budú najbližší. Ak obdivujete niekoho z rodiny alebo partnera v jeho riešení pracovných tém, choďte si po radu. Vďaka takémuto rozhovoru si uvedomíte svoju hodnotu a nebude vám trápne, ak sa svojimi výsledkami pochválite.

VODNÁR 21. 1. – 20. 2.

Viac pozornosti tento mesiac venujete súkromiu ako práci. Vašu prítomnosť si bude vyžadovať starší člen rodiny, ktorý neprechádza jednoduchým obdobím. Skúste mu poradiť bez predsudkov a s ohľadom na jeho charakter, nie na ten váš. Podpora bude to najcennejšie, čo mu dokážete poskytnúť. Čo sa týka partnerstva, ocitnete sa na križovatke, čo ďalej. Môže sa vám zdať, že sa vám s partnerom rozchádzajú pohľady na budúcnosť a budete túžiť po väčšej spriaznenosti. Je jedno, ako sa rozhodnete, či vzťahu dáte šancu, alebo skúsite šťastie inde. Pre vás je témou pomenovať si, kam ste sa ako osobnosť posunuli, aké sú vaše predstavy a držať sa ich.

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Vyhnite sa dobre mieneným radám, ak o ne niekto nestojí. Platí to pri kolegoch, ale aj v kruhu priateľov, ktorí by vaše nevyžiadané názory mohli považovať za radikálne. Zrkadlo vám nastaví partner, keď vám bude pripisovať iný postoj, než v skutočnosti budete cítiť vy. Vtedy si uvedomíte, že každý vidí situácie svojimi očami a posudzuje ich na základe svojich skúsenosti. Ak sa porozprávate, problém rýchlo odstránite. Na pracovnej pôde sa držte v úzadí a hlavne mimo debatných krúžkov, postávanie by sa nepozdávalo ani vášmu vedeniu.