Rak 22. 6. – 22. 7.

Vašimi silnými stránkami bude zodpovednosť a riadenie druhých. Ak je to možné, využite to v práci. Nemusíte byť vo vedúcej pozícií, no pri kolegoch, ktorí nie sú skutočne vašimi podriadenými, pozor na slová a tón. Správny prístup vám dokáže skrátiť cestu za vytýčeným cieľom. Čo sa týka súkromia, tento mesiac by ste mali prevziať iniciatívu a prejaviť svoje názory. S partnerom vás to môže spojiť, bude vnímať vašu otvorenosť a dôveru. Oplatí vám to rovnako a môžete sa dozvedieť, čo ho v poslednom čase trápilo a o čom premýšľal.  

Lev 23. 7. – 23. 8.

Komplimenty vám robia dobre, no keď neprichádzajú len od partnera, je to chôdza po tenkom ľade. Nečudujte sa, ak vaša polovička začne žiarliť. Prejavom nemusia byť len hádky, ale aj jeho prílišná pozornosť, ktorá vás môže občas otravovať. Ak sa však na to pozriete s nadhľadom, môžete si užiť romantické chvíle ako na začiatku vzťahu. Pracovne všetku energiu sústredíte do doháňania zameškaného a nie do nových projektov. Leto je vaším obdobím, preto si ho chcete užívať plnými dúškami a zamestnanie ide bokom. Ak to nepotrvá príliš dlho, je to v poriadku. Len pozor, aby ste neskĺzli do pohodlnosti a nešli na pol plynu ešte aj na jeseň.  

Panna 24. 8. – 23. 9.

S výkonnosťou tento mesiac nebudete mať problém, skôr s prekážkami. Tie môžu mať podobu kolegov či nadriadených, ktorých budete vnímať ako spomalenie vo vašom tempe. Bez ohľadu na postavenie vo firme nebojte sa dotyčnej osobe slušne naznačiť, keď vás bude zdržiavať od úloh. Napriek tomu by ste sa tento mesiac mali dočkať odmeny za dobre vykonanú prácu. Aj v súkromí sa zamerajte na to, čo je pre vás dôležité, a nenechajte sa rozptyľovať drobnosťami. Rovnako v rozhovoroch s rodinou sa sústreďte na podstatu veci a neodbiehajte od témy. Prinieslo by to zbytočné dusno. Odreagovaním pre vás nemusí byť nutne dovolenka, ale aj posedenie s príbuznými či priateľmi. Nezanedbávajte takéto stretnutia, pôsobia dobre na vašu psychiku.  

Pokračovanie článku na ďalšej strane.