Ak ste milovníkom čarokrásnych výhľadov, ktoré vo vás evokujú pocit romantiky, potom bude výlet za polárny kruh určite niečo pre vás. Aj ďaleký sever totiž ukrýva miesta, ktoré sú priam nabité romantikou, nezabudnuteľnými výhľadmi a silnými zážitkami. A verte, že výhovorky typu – nemám rada zimu, budú v tomto prípade slabou zbraňou. Pohľad na čarokrásnu, snehom zasypanú krajinu je totiž naozaj na nezaplatenie!

A viete čo je na tom celom najkrajšie? Všetku krásu navôkol môžete pozorovať z tepla domova, teda, lepšie povedané – hotela. Tento unikát nájdete na ostrove Manshausen v Nórsku, priamo na okraji ostrovných útesov. Je tu 7 samostatných kabín postavených rovno na okraji útesov. Ich veľké sklenené okná smerujú k vode tak, aby si každý návštevník mohol svoju dovolenku vychutnať pred nádhernou kulisou.

A ak si myslíte, že budete na tomto okraji sveta bývať v skromnosti, tak ste na veľkom omyle. Každá táto kabína má dve samostatné spálne, kúpeľňu a aj kuchyňu, takže sa vám tu bude bývať ako v bavlnke. Čo poviete, v tomto prípade by ste snáď urobili kompromis medzi Nórskom ako na dlani a davmi preplneným Parížom, či nie?