V hlavných úlohách uvidíme opäť staré známe tváre, Zuzanu Norisovú, Táňu Pauhofovú, Gabiku Marcinkovú a Antóniu Líškovú. Tie sa v druhom pokračovaní ocitnú na dovolenke v Chorvátsku, kde sa chystá svadba jednej z nich. 

„Film sme nakrúcali v čase končiaceho lockdownu za prísnych opatrení. Bolo to dobrodružstvo a je malý zázrak, že sa to podarilo a nakrútilo bez ujmy,“ spomína Janko Koleník, ktorý si natáčanie mimoriadne užil. 

 „Jednotku sme tvorili v Tatrách, kde som bola s manželom a našou vtedy päťmesačnou dcérou, za dvojkou sme cestovali až do Chorvátska pre zmenu s dvomi deťmi – dva a polročnou Emou a šesťtýždňovým Jakubom. Čiže väčšina mojej pozornosti smerovala k tomu, aby boli deti spokojné. Čo sa nám viac-menej darilo. No a stretnutie so štábom je pre mňa vždy mimoriadne príjemnou udalosťou. Producentka Adriana Kronerová vie okolo seba zhromaždiť ľudí, ktorí sú vlastne taká ďalšia rodina,“ opisuje nadšene Gabika Marcinková. 

Na plátna kín  sa film dostane už 26. decembra 2021 okrem spomínaných dám sa môžete tešiť aj na Emíliu Vášáryovú, Jiřího Bartošku, Tomáša Maštalíra, Jána Koleníka, Jozefa Vajdu či Mareka Majeského. Viac foto z príprav aj zo samotného filmu si pozrite v našej galérii.