Vianočný večierok a žiarlivý partner

Čoraz častejšie praktizované pravidlo, že na firemné vianočné večierky sa chodí bez partnerov, sa zrejme zaužívalo presne preto, aby sa na nich ľudia nehádali. Aby sa kolegovia bavili medzi sebou namiesto toho, aby robili garde svojim polovičkám, ktoré väčšinu ľudí v miestnosti poznajú iba z videnia, počutia, prípadne vôbec. Uznajte, má to logiku. Napokon, ak žijete s chronickým žiarlivcom, ísť na večierok sólo či s ním máte za jedny peniaze. Bude škandál tak či tak. Ak ste sama chorobne žiarlivá, to isté, len naopak. Rovnako, ak žijete so sukničkárom.

Bude baliť každú sukňu a strápni vás, či ho strážite, alebo nie. Asi netreba pripomínať, že ak si vzájomne dostatočne nedôverujete, aby ste jeden druhému dopriali zábavu s kolegami, vaše partnerstvo stojí na veľmi vratkých nôžkach a možno by bolo naozaj lepšie pouvažovať o rozchode. Nielen preto, že sú sviatky. Koncoročné večierky však môžu byť jablkom sváru aj v inak harmonických a funkčných vzťahoch.

Je celkom prirodzené, ak vám prekáža, alebo vás dokoncauráža, že zatiaľ čo váš zamestnávateľ na vianočnom večierku počíta so životnými partnermi svojich zamestnancov, ten váš dostal predpisom, že má prísť sólo. Zbytočne sa budete jedovať, nič s tým neurobíte. Využite partnerovu absenciu na dámsku jazdu s kamarátkami. Poriadne to roztočte na vianočných trhoch, prípadne si doprajte nákupnú výpravu do blízkeho (alebo aj vzdialenejšieho) zahraničia. To, že sa ľúbite, neznamená, že ste zlepení sekundovým lepidlom a všetko musíte robiť spolu.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.