Úspešná podnikateľka a influencerka milovala cestovanie odjakživa. Kým jej korona neobrátila život naruby, vždy po pár mesiacoch strávených na Slovensku utekala do sveta aspoň na tri týždne. Presne tak sa začal aj jej výlet na Bali pred tromi rokmi, ibaže pandémia ju napokon pripútala k ostrovu na celý rok. A zapáčilo sa jej to. „Prakticky odvtedy som digitálny nomád naplno. Tým, že som mala so sebou laptop a všetky potrebné veci, pracovala som odtiaľ a takto spontánne sa mi zmenil pracovný režim. Väčšinu času žijem kade-tade po svete a popri tom pracujem,“ spomína na začiatky svojho života na cestách zakladateľka predajne s dizajnérskymi okuliarmi.

Prvých šesť rokov, keď sa jej biznis rozbiehal, trávila väčšinu času v kancelárii a pracovala najmä zo Slovenska. Momentálne sa venuje hlavne influencerskému marketingu, PR a sociálnym sieťam, čo vie zvládnuť aj na diaľku. Za dovolenku to však rozhodne nepovažuje. „Nájsť si čas na prácu si vyžaduje veľa sebadisciplíny, ale myslím si, že som to už vcelku zvládla a viem, ako na to. Fixný režim nemám. Niekedy viem za tri hodiny zvládnuť to, čo by mi v kancelárii trvalo možno aj osem. Ale na konci dňa sa vždy zamyslím, či som stihla všetko, čo som chcela, a bola efektívna. Napríklad posledné tri dni som bola na roadtripe a pracovala som iba po večeroch, ale viem, že cez víkend budem za počítačom nonstop a všetko zameškané dobehnem,“ opisuje Andrea svoj aktuálny pobyt na Novom Zélande, kde sa nachádza už tretí mesiac. POZRITE SI JEJ KRÁSNE FOTKY Z CIEST V NAŠEJ FOTOGALÉRII!

Takéto pomalé cestovanie, keď sa v krajine zdrží dlhšie, si pochvaľuje, lebo má šancu viac preniknúť do miestnej kultúry. „Predtým by som na Zéland prišla možno na pár týždňov a intenzívne cestovala. Teraz je prioritou práca a ak mi ostane voľný čas, idem sa niekam prejsť alebo to využijem na presun na nové miesto. V každom prípade si veľmi vážim tú slobodu, že môžem pracovať, cestovať, spoznávať a spájať prácu so svojím hobby. A baví ma, že musím makať na sebe, na sebadisciplíne a dokázať si vytvoriť presný režim.“

POKRAČOVANIE ČLÁNKU NA ĎALŠEJ STRANE.