Sympatický česko-slovenský pár Jirko Blatný a Michal Dlhopolec to ťahajú spolu už takmer desať rokov. Posledných osem dokonca aj ako biznis partneri, ktorí spoločne vedú úspešný kadernícky salón v Trnave. Ten pravidelne navštevuje aj Dominika Mirgová, Lucia Mokráňová, Diana Hágerová a mnoho ďalších známych žien. Nakoľko je ich salón už niekoľko mesiacov kvôli korone zatvorený, povedali si, že tento voľný čas využijú na zaslúženú dovolenku. Vybrali si absolútny dovolenkový raj, a to Maldivy. Keďže na tieto ostrovy v Indickom oceáne sa dá aj v momentálnej situácii vycestovať, nezaváhali. V exkluzívnom rozhovore nám Jirko prezradil, aké opatrenia na Maldivách vládnu a ako si dovolenku s priateľom užívali.

Jirko a Michal sú partnermi v súkromí i v práci. Spoločne vedú úspešný kadernícky salón v Trnave
Zdroj: Jirko Blatný

Bola to vaša prvá návšteva Maldív? Ako dlho ste tam boli?

Áno, bola naša prvá a boli sme tam, bohužiaľ, len týždeň. No zhodneme sa na tom, že sa tam ešte vrátime.

Ako sa vám tam páčilo? Čo ste si s Michalom najviac užívali?

Boli sme unesení. Vždy, keď sme videli fotky z Maldív, tak sme neverili tomu, že to tam môže byt naozaj také krásne. Hlavne to more, ktoré bolo úplne ako cez filter - priezračné a čisté. Najviac sme si užívali tú slobodu, na týždeň neriešiť, kde máme rúško, užiť si slnko, vypnúť stále depresívnejšie správy... Vyskúšali sme napríklad vodné skútre, boli sme na rôznych zážitkových večeriach a Mišo vyskúšal aj potápanie.

O dovolenke na Maldivách sníval Jirko už veľmi dlho.
Zdroj: Jirko Blatný

Aký bol váš najlepší a najhorší zážitok z tejto dovolenky?

Zážitkov bolo mnoho. Hlavne let hydroplánom, keď sme videli všetky ostrovy z výšky. Aj celková atmosféra rezortu, ktorému sa naozaj nedalo nič vytknúť. Zažili sme kráľovské raňajky v infinity bazéne, vodné športy, plavbu za delfínmi, super masáže aj gastronomické zážitky. A najhorší bol asi let domov :)

Dvojica si užila aj kráľovské raňajky v bazéne.
Zdroj: Jirko Blatný

Prečo ste si vybrali práve túto destináciu?

Vždy sme chceli navštíviť takúto exotiku a toto prišlo úplne ako blesk z čistého neba, kedy nám priateľova mamina zavolala, či nechceme priletieť za nimi. Oni už tam týždeň boli a bola to ich prvá dovolenka, ktorú si predĺžili. Takže sme mali asi tri dni na to, aby sme všetko vybavili.

Aké opatrenia momentálne vládnu na Maldivách sa dočítate v pokračovaní článku na ďalšej strane.