Zbavíte sa toxínov a už po pár dňoch tejto čistej a striedmej diéty sa budete cítiť omnoho ľahšie a sviežejšie. Očistná kúra plná živín vám dokáže nakopnúť imunitu, pomôže s alergiami aj s trávením. Vďaka nej skrásniete a hrdinsky zabojujete s nepríjemnou celulitídou. Pomôže vám aj pri štúdiu a v práci, pretože vďaka nej sa budete vedieť omnoho lepšie koncentrovať. Navyše očistná kúra znižuje chuť na sladkosti a iné stimulátory, ktoré zbytočne zaťažujú naše telo a znižujú jeho vitalitu.

Ako to funguje?

Hlavnými hrdinami v džúsoch musí byť kvalitné ovocie a zelenina. Tie sa čerstvo lisujú za studena, nie sú špeciálne upravované teplom ani tlakom a uchovávajú si svoju vynikajúcu kvalitu aj chuť. V jednej pollitrovej fľaši sa ukrýva až 7-8 kíl čerstvého ovocia a zeleniny. Ideálne je, keď ovocie a zelenina prejdú najprv drvičom a potom hydraulickým lisom. Výsledkom je, že pijete čistú a jemnú šťavu bez dužiny. Zeleninové džúsy sú perfektné najmä pre vysoký obsah chlorofylu, pretože čím viac ho konzumujeme, tým lepšia je naša črevná flóra a celkové zdravie. Jeden jediný takýto živý nápoj vám poskytne viac živín ako tanier šalátu. Tak čo, idete do toho?

3 Superpotraviny

Ananás je tropický skvost, ktorý obsahuje vitamín C, telu vlastný a vo vode rozpustný antioxidant, ktorý chráni všetky vodnaté regióny tela pred voľnými radikálmi útočiacimi na zdravé bunky. Obsahuje aj enzým bromelín, ktorý napomáha trávenie, prospieva kĺbom aj srdcu. Zimná kapusta je kráľovská zelenina a jedno z najvýživnejších jedál na svete. Obsahuje bohaté zdroje antioxidantov a zložiek pôsobiacich proti rakovine. Kešu orechy sú bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú v boji proti voľným radikálom. Vďaka konzumácii kešu môže telo ľahšie spracovávať železo, tvoriť kosti, spojovacie tkanivo aj vlasový pigment. Kešu je výdatným zdrojom medi, mangánu, horčíka, fosforu a vlákniny.