Pekné prsia len pre vyvolené?

Krásne, pevné a veľké poprsie priťahuje pohľady mužov, a nielen ich. Nebudeme si tu klamať. Ženy s peknými prsiami majú podľa štatistík väčšiu šancu získať aj lepšiu pozíciu v práci. Je to spôsobené faktom, že si viac veria a celkovo sa neboja nových kontaktov. Avšak nie všetky ženy sa narodia s predpokladom pekného bujného poprsia. Podľa výskumu vedeného univerzitným profesorom Virenom Swamim v 40 krajinách po celom svete až 71% žien vo veku okolo 34 rokov nie je spokojných s tvarom alebo veľkosťou svojich pŕs. A to je vcelku dosť.

Krása poprsia nemá nič spoločné s hodnotou ženy, ako ľudskej bytosti. Samotné ženy sa však často hodnotia podľa svojho výzoru a podľa toho ako pôsobia na svoje okolie. Jeden výskum britských lekárov s až 1315 účastníkmi zisťoval názor na najpríťažlivejší tvar pŕs. Ženy, muži a plastický chirurgovia boli požiadaní, aby si pozerali fotky s ženským poprsím a určili, ktorý tvar je pre nich najatraktívnejší. Všetky 3 skupiny opýtaných sa zhodli na ideálnom pomere 45% prsného tkaniva nad líniou bradavky a 55% pod líniou bradavky. V podstate vybrali plný tvar poprsia, ktorý mávajú obdarené ženy prirodzene, ale nie po plastickom zákroku. Znamená to, že prirodzené prsia sú vnímané omnoho pozitívnejšie ako prsia umelé. Ako si teda vylepšiť prsia, ak nie plastikou? Verte že to ide, i keď je potrebná dávka odhodlania.

Takto ich budete mať väčšie

Silikóny bývajú jasnou voľbou. Alebo? Pokiaľ chcete mať krásne prsia už toto leto, je najvyšší čas to začať riešiť. Na zlepšenie vzhľadu pŕs nemusíte nutne podstúpiť rezanie a vkladanie implantátov, môže stačiť iba lifting, ktorý  nadvihne vaše prsia a budú tak vyzerať mladšie. Okrem toho je ďalšou možnosťou využitie vlastného tuku na vyplnenie ovisnutého prsného tkaniva. Tieto spôsoby síce nie sú úplne bezbolestné, ale sú bezpečnejšie ako silikóny. Dá sa to ale aj úplne bez skalpelov. To fakt? Ako!?

Okrem plastickej chirurgie existujú aj bezbolestné spôsoby ako vylepšiť vzhľad vášho poprsia. Ako prvá možnosť vám môže napadnúť pravidelné cvičenie cvikov, určených na formovanie prsného svalstva. Medzi obľúbené cviky patria kliky, rozpažovanie či plank. Cviky však neprinesú dostatočne viditeľné výsledky ani pri dlhšej snahe. Ide skôr o kozmetické zmeny.

Ďalšiu alternatívu predstavujú krémy, ktoré obsahujú rôzne účinné látky podporujúce elasticitu pokožky. Tie pôsobia skôr povrchovo, ale môžu mierne pomôcť s ovisnutými prsiami. Výraznejšie výsledky sa od nich ale očakávať nedajú. Škoda peňazí. Teraz pozor!
Perfektnou alternatívou je užívanie tabletiek na spevnenie a zväčšenie poprsia. Tie sú po plastike asi najúčinnejším a trvalým riešením. Neverili by ste, aké zázraky môžu tieto tabletky urobiť, pri ich správnom používaní. Tabletky pôsobia na ženský organizmus zvnútra. A to tak, že ovplyvňujú hormóny, ktoré dokážu naštartovať prírastky prsného tkaniva. Tabletky však určite nie sú pre každého. Majú jednu vážnu nevýhodu. Ak nemáte trpezlivosť a nestojí vám za to, čakať na výrazné zväčšenie pŕs pár týždňov, ani sa nad nimi nezamýšľajte.

Zväčšovanie a skrášľovanie pŕs pomocou tabletiek je totiž pomerne zdĺhavý proces. Tie najsilnejšie tabletky síce dokážu doručiť prvé účinky už v priebehu dvoch alebo troch týždňov, skutočne oslnivé zväčšenie nastáva až takmer po troch mesiacoch. Toľko trvá tabletková kúra. Tá ktorá to nevydrží, má smolu. Ak to ale vydržíte, budete musieť doslova meniť šatník, pretože sa nezmestíte do podprsenky. A ktoré tabletky sú bezpečné a zároveň dostatočne silné?

Dajte prednosť dôveryhodným výrobcom s certifikátom od našich úradov. Takých nie je príliš veľa. Ako sme zistili na Slovensku sa dá spoľahnúť len na zopár značiek tabletiek na podporu krásy poprsia. Po rešerši môžeme odporučiť napríklad obľúbenú známu značku BreastExtra+. Tieto tabletky majú azda najsilnejšie zloženie a sú dostať aj v niektorých lekárňach. Najlepšiu cenu však získate priamo v značkovom e-shope, vďaka množstevným zľavám. Ak sa rozhodnete skúsiť to s tabletkami, je na vás akú značku si nakoniec vyberiete. Vždy by ste sa ale mali sústrediť na kvalitu a bezpečnosť.

Letná sezóna sa veľmi pomaličky približuje. Veľkosť a krása pŕs je na pláži určite dosť dôležitá. Aby ste si leto užili naplno a mohli sa bez obáv ukázať v plavkách, začnite s vašimi prsiami niečo robiť už teraz. Plastika to dokáže vyriešiť raz-dva, i keď pôjde vždy predsalen o umelinu. Ak sa obávate bolesti a plastickej chirurgie, môžete sa jej šikovne vyhnúť alternatívnymi spôsobmi skrášľovania pŕs, ktoré sa o všetko postarajú za vás. Prsia navyše budú vyzerať o čosi prirodzenejšie v porovnaní s tými silikónovými. Zaslúžite si to predsa. Kedy začnete pracovať na kráse vašich pŕs?

Použité zdroje

●    Viren Swami, Study reveals global breast size dissatisfaction: Major worldwide research project discovers that 71% of women are unhappy – ScienceDaily
●    Mallucci P, Branford OA. Population analysis of the perfect breast: a morphometric analysis. Plastic and Reconstructive Surgery. 2014;134(3):436.
●    Charlotte Markey Ph.D  Why Aren't Women Satisfied With Their Breasts? Dostupné na: https://www.psychologytoday.com/us/blog/smart-people-don-t-diet/202104/why-arent-women-satisfied-their-breasts
●    https://megaprsia.sk/