Prinášame vám tipy od freelanceriek, marketériek, zakladateliek vlastných značiek a organizátoriek konferencie (nie len) pre freelancerov - Smallbiz.sk, Nikol Znášik a Daniely Dušek.

1. Vyberte si činnosť, v ktorej ste dobrý a cítite sa pri nej komfortne a sebaisto

Pravdepodobne to bude to, kvôli čomu sa na vás zvyknú obracať aj ľudia vo vašom okolí a vnímajú vás ako toho, kto sa v danej problematike vyzná a dokážete mu pomôcť či poradiť vyriešiť jeho problém. Ak potrebujete nadobudnúť sebaistotu, môžu vám v tom pomôcť napríklad certifikované kurzy, ktorými sa viete po absolvovaní aj preukázať.

2. Vytvorte si spôsob svojej prezentácie

Ideálne je si v dnešnej dobe vytvoriť webstránku, ale môže to byť aj prezentácia, ktorú v prípade potreby viete zaslať potenciálnemu klientovi emailom.

3. Nedávajte hneď výpoveď

Založiť si živnosť a začať môžete aj popri práci na trvalý úväzok. Vyhnete sa tak hneď v úvode stresom z nedostatku financií. Postupne, keď uvidíte, že máte vo svojej "bokovke" viac a viac práce, obetujte nejaký ten deň dovolenky a namodelujte si svoj "sám sebe šéfom" deň. Je to skvelá možnosť, ako si nanečisto vyskúšať, aké to bude neskôr, ak by ste sa pre to rozhodli naplno. Pretože bez účinného timemanagementu a sebadisciplíny to nepôjde.

Pokračovanie na ďalšej strane.