Áno, je ťažké nevšímať si ju, najmä keď na sociálnych sieťach vidíte, ako herečky modelky či influencerky predvádzajú svoje sexi krivky, kde po celulitíde nie je ani stopy. Lenže retuš a vyhladzujúce aplikácie robia svoje, všakáno? Lebo celulitídou trpí až 9 z 10 žien, takže je celkom prirodzená.

Celulitíde je jedno, koľko máte kíl, tento estetický problém sa čísla na váhe netýka.
Zdroj: Shutterstock

Ako vzniká a ako s ňou bojovať?

Je v poriadku, ak celulitídu máte a rovnako je v poriadku, ak ste sa s ňou rozhodli niečo spraviť. A vôbec tu nezáleží na tom, či máte štíhlu postavu s konfekčnou veľkosťou S alebo vás trápi pár kíl navyše.Celulitíde je jedno, koľko máte kíl, tento estetický problém sa čísla na váhe netýka. Veľkú úlohu tu hrá aj genetická predispozícia, ale svoje robí aj spôsob stravovania, nedostatok pohybu či dokonca hormóny, pretože k vzniku pomarančov prispieva najmä ten ženský, čiže estrogén. Ak vám pohyb nič nehovorí a namiesto zdravého šalátu si radšej dáte na obed hranolčeky, nemôžete sa čudovať, že vaša celulitída rastie a stupeň „postihnutia“ kože sa zväčšuje. Áno, tá hrudkovitá hmota, ktorá sa vytvára v podkoží, potom nevyzerá práve vábne, najmä ak svoje telo odhaľujete v plavkách, ale vedci a laboratóriá objavili spôsob, ako ju dostať pod kontrolu.

Ak vám pohyb nič nehovorí a namiesto zdravého šalátu si radšej dáte na obed hranolčeky, nemôžete sa čudovať, že vaša celulitída rastie a stupeň „postihnutia“ kože sa zväčšuje.
Zdroj: Shutterstock

Sila kolagénu

Za celulitídu sú zodpovedné tukové bunky, ktoré sa vydujú do dermis v dôsledku oslabenia štruktúry vrstvy kože. Jej viditeľnosť môžete ovplyvniť správnou starostlivosťou o pokožku. Čím pevnejšia bude, tým ťažšie sa nevzhľadným hrudkám podarí dostať na „povrch”. Vekom totiž prichádzame o kolagén, ktorý je jednou zo základných stavebných látok našej pokožky. Udržuje ju mladú a elastickú, no po 25. roku života kolagénu z organizmu ubúda, čiže pokožka zrazu ochabuje, stráca pružnosť a celulitída sa prederie na svetlo sveta. A pritom stačí, aby ste telu doplnili drahocenný kolagén.

Oslo Skin Lab The Solution™ obsahuje 100% čistý prírodný kolagén s dokumentovanými účinkami v boji proti celulitíde.
Zdroj: Oslo Skin Lab

Oslo Skin Lab The Solution™ obsahuje 100% čistý prírodný kolagén s dokumentovanými účinkami v boji proti celulitíde. Ide o čistý hydrolyzovaný kolagén. Nemá chuť ani vôňu, a práve vďaka tomu ho môžete zmiešať s akýmkoľvek nápojom či jedlom. Primiešajte si ho do svojej rannej kaše, do smoothie alebo jogurtu, do čohokoľvek, čo máte radi. Kolagén je balený do samostatných vrecúšok, takže si ho môžete zobrať kdekoľvek so sebou na cesty, či do práce alebo pribaliť na dovolenku.

Kolagén je balený do samostatných vrecúšok, takže si ho môžete zobrať kdekoľvek so sebou na cesty, či do práce alebo pribaliť na dovolenku.
Zdroj: Oslo Skin Lab

KOLAGÉN S PREUKÁZATEĽNÝMI ÚČINKAMI

Pozitívne výsledky užívania kolagénu The Solution™ sú overené aj nezávislými klinickými štúdiami. Všetky boli dvojito zaslepené, randomizované a kontrolované placebom. Do tejto štúdie, ktoré prebiehala 6 mesiacov sa zapojilo 105 zdravých žien vo veku 24 až 50 rokov, ktoré trápila celulitída stredného stupňa. Kolagénne peptidy v The Solution™ znížili stupeň celulitídy a významne zlepšili štruktúru pokožky na stehnách. Navyše sa významne zlepšila hustota kože v porovnaní s kontrolnou skupinou. Svoje o tom vie aj bývalá tenistka Dominika Cibulková, ktorá kolagén Oslo Skin Lab The Solution™ používa pravidelne a zaradila ho do svojej bežnej kozmetickej rutiny.

Aj bývalá tenistka Dominika Cibulková kolagén Oslo Skin Lab The Solution™ používa pravidelne a zaradila ho do svojej bežnej kozmetickej rutiny.
Zdroj: archív D.C.

A výsledok? „Ja milujem svoje telo,veď zvládlo nejeden tenisový turnaj a priviedlo na svet lásku môjho života, takže mu budem do smrti vďačná za všetko, čo dokázalo. A okrem toho, pravidelné užívanie Oslo Skin Lab kolagénu mi pomohlo spevniť aj pokožku na stehnách, čím sa zredukovala moja celulitída. A tou, povedzme si úprimne, trpí skoro každá žena.“ Tak čo, vyskúšate tiež? Bez pohybu, pitného režimu a zdravého jedálnička síce celulitídu neporazíte, ale kolagén Oslo Skin Lab The Solution™ vám v tomto boji bude výborný pomocník. Aj Dominika Cibulková to má odskúšané.

Pravidelné užívanie Oslo Skin Lab kolagénu mi pomohlo spevniť aj pokožku na stehnách, čím sa zredukovala moja celulitída. A tou, povedzme si úprimne, trpí skoro každá žena, tvrdí Dominika
Zdroj: Branislav Šimončík