V Hollywoode sú chudnutie a diéty jednou z obľúbených tém. Keď sa celebrity prechádzajú po červenom koberci, zovšadiaľ sa na nás valia správy, kto mal čo na sebe, kto koľko schudol a kto si líniu neustrážil.

Keď sa na jednej z takýchto akcií ukázala o 17 kíl ľahšia Kelly Clarkson, rozpútala okolo seba šialenstvo. Všetci sa čudovali, aké tajomstvo sa skrýva za jej novou, dokonale štíhlou postavou. Na internete sa dokonca začali šíriť správy, že Kelly podľahla pilulkám na chudnutie a prechádzala extrémnymi diétami. Tieto správy vyvracala na svojich účtoch na sociálnych sieťach a napokon prehovorila aj v rozhovoroch.

Kelly Clarkson predtým, ako rapídne schudla.
Kelly Clarkson predtým, ako rapídne schudla.
Zdroj: Getty Images

Zdravie na prvom mieste

Kelly vyšla s pravdou von v rozhovore pre známu americkú televíznu sieť NBC a prezradila, že za jej novým telom stojí špeciálna diéta. Jedným dychom však dodala, že jej cieľom nebolo schudnúť, ale bojovať s ochorením, ktoré ju v tom čase postretlo. Kelly zistili problémy so štítnou žľazou, o ktorej je známe, že má obrovský vplyv na váhu a pod jej vplyvom ľudia neprimerane priberajú. To bol údajne aj problém, ktorý trápil Kelly, až kým sa jej do rúk nedostala kniha Plant Paradox Diet.

Autorom knihy, ktorá sa po Kellinom priznaní stala najpredávanejšou knihou o výžive na americkom Amazone, je 68-ročný lekár Steven R. Gundry. Ten sa, paradoxne, nevenoval témam výživy, bol operatér a vykonával komplikované operácie srdca. „Doslova som knihu doktora Gundryho zhltla a urobila som to pre chorobu, ktorá ma trápila. Vďaka tejto knihe už viac nemusím brať žiadne lieky,“ neskrývala nadšenie tridsaťšesťročná speváčka. Ako sama priznala, výrazný pokles váhy bol síce len vedľajší efekt, ale veľmi ju potešil.

Pokračovanie na ďalšej strane.