Ani vy nemusíte trčať na Valentína sama doma. Kým však začnete čarovať, naučte sa základné pravidlo. Aby bola mágia biela, teda pozitívna, nerobte nikdy nič nasilu. Buď čarujte všeobecne a privolávajte si lásku bez toho, aby ste mysleli na konkrétnu osobu, alebo, ak už túžite po niekom konkrétnom, úprimne si odpovedzte, či je šanca, že chce aj on vás.

Ak by ste použili čary na niekoho, kto vás neznáša, z bielej mágie by sa razom stala negatívna čierna mágia. Nielenže je nebezpečná, ale ani city vášho vyvoleného by neboli úprimné a zrejme by trvali len dočasne.

Nasledujúce tri kúzla by ste mali robiť, keď mesiac dorastá. Rovnako ako luna, tak budú rásť aj účinky čarov. Ak by bol mesiac, naopak, vo fáze ubúdania, tak sa aj vyslovené želania budú zmenšovať a slabnúť.

Pálenie papierika

Prvé kúzlo je najjednoduchšie, preto ním začnite, kým nadobudnete aspoň nejaké skúsenosti. Pripravte si biely papierik, akúkoľvek sviečku a čierne pero. Na papierik napíšte akékoľvek želanie a začnite slovom „chcem“. Svojim prianím však nikomu neubližujte! Rozhodne nepíšte, že chcete z cesty odstaviť konkurenciu v láske.

Myslite len na seba, napíšte napríklad: Chcem, aby som mala šťastný vzťah. Po chvíli silného uvažovania o svojom želaní papierik zapáľte a nechajte ho zhorieť do posledného milimetra. Popol niekde zachytávajte, aj ten budete potrebovať! Nasypte si ho do dlane a opláchnite ruky vodou. Kúzlo bude účinnejšie, ak tento rituál budete opakovať každý deń, kým mesiac bude dorastať.

Kúzlo udobrenia

Ak ste sa so svojím mužom pohádali a chcete dať všetko do poriadku, skúste jednoduché kúzlo. Na červenú stuhu napíšte svoj meno, na zelenú jeho meno. Stuhy zviažte dvoma uzlami. Zoberte dve fotky, opäť jednu svoju a jednu jeho, a vložte ich tvárami k sebe do ružovej obálky. Tú previažte vopred pripravenými stužkami. Viac nie je potrebné, problém by mal sám do niekoľkých dní odoznieť.

Čarovný nápoj z vína

Chcete sa dozvedieť pravdu? Stačí vám na to víno a trochu mágie.

Na prípravu nápoja pravdy je najideálnejší spln. O polnoci sa vyberte na lúku, kde zmiešate biele a červené víno v pomere 2 : 1. Potom choďte domov a na plameni víno ohrievajte s dvomi lyžicami pálenky a trochou majoránky, škorice, bieleho korenia a petržlenovej vňatky. Zmes varte sedem minút.

Ak chcete nejakú osobu vyspovedať, dajte jej nápoj vypiť do siedmich dní od uvarenia. Nápoj pravdy by sa mal servírovať do kovového pohára. Hneď ako si odpije, pýtajte sa, mal by odpovedať pravdu.

Zázračná bazalka

Aj bazalka má čarovnú moc, ktorá vám dokáže privolať lásku. A ak už nikoho nehľadáte, tak je dobrá aspoň na to, aby vás v partnerskom vzťahu uchránila pred hádkami.

Vôňa tejto aromatickej bylinky je vhodná pre zamilované dvojice. Zaistí im harmóniu vo vzťahu a prinesie porozumenie. Oveľa zaujímavejšie však je, ako dokáže pričarovať lásku. Stačí usušiť niekoľko lístkov bazalky a nosiť ich pri sebe. Vhodné je na to plátenné vrecko alebo malá sklenená fľaštiča na amulety.

Dôležité je, aby ste lístky odtrhli sama a sama ich aj usušili. Inak by stratili svoju čarovnú moc. Najväčšiu silu bude mať bazalka odtrhnutá o polnoci počas splnu. Keď ju budete trhať, intenzívne myslite na to, čo vlastne chcete. A potom už ostáva len to najpodstatnejšie – veriť.

Večná láska

Ak svojho božského už máte a chcete, aby vám to vydržalo až do smrti, aj na to existuje kúzlo. Budete potrebovať zrkadlo, ružovú sviečku, biely papier, červené pero a levanduľový olej. Opäť platí, že Mesiac by mal dorastať, no na toto kúzlo potrebujete ešte aj správny deň v kalendári – piatok.

Na papier napíšte perom svoje celé meno a pod to meno svojho drahého. Okolo mien urobte srdce a papierik pofŕkajte olejom. Ten je dobrý na to, aby ste mohli napísané mená rozotrieť a „prilepiť“ ich na zrkadlo popísanou stranou. Na záver pred zrkadlom zapáľte ružovú sviečku, ktorá symbolizuje lásku. Nechajte ju vyhorieť až do konca a potom papierik zo zrkadla zložte, vložte si ho pod vankúš a niekoľko dní ho majte pri sebe aj v noci počas spánku.