Niektoré vzorce sa opakujú v živote každej ženy a sú typy ľudí, s ktorými takmer každá z nás už prišla do kontaktu. Hovorí sa, že je lepšie mať pár verných priateľov, ako kopu povrchných známostí. Ale aká je pravda? Koľko je už priveľa kamarátok a ako rozlíšiť skutočné od tých falošných?

KATEGÓRIA JEDNA: ŽIADANÁ

Spriaznené duše, na ktoré sa môžeme vždy spoľahnúť, sú créme de la créme medzi kamoškami. Ak patria do vášho života, vážte si ich. Lebo sú čosi ako vzácny poklad.

Kamarátka z detstva

Spolu ste si robili koláčiky na škôlkarskom pieskovisku, učili sa písať a neskôr si rozprávali tajomstvá o prvých láskach. Teraz spolu kočíkujete deti a viete, že jej môžete zavolať aj o polnoci a ona tu bude pre vás. Každá z vás je šťastná, ak sa tej druhej darí a nikdy si nezávidíte. "Keď sa dostala na medicínu, tešila som sa aspoň tak ako ona. A keď jej zistili anorexiu, stála som pri nej po celý čas. Je to prirodzené, ona by to urobila rovnako," tvrdí Lucia. Takéto priateľstvo je skutočne naveky! Iba žeby sa medzi vás votrel nejaký chlap.

Ďiaľková

O vzťahoch na diaľku by sme vedeli rozprávať. Ale také kamarátstvo, to je už o inom. Ak ste mali na strednej škole výbornú kamku, bez ktorej ste sa nepohli ani na krok, ale po maturite sa vyparila do sveta, nič sa nedeje. Vyrozprávať sa predsa môžete aj na skype a dnes už nie je problém ani časté cestovanie. Spoločné zážitky môžu byť ešte intenzívnejšie, keď budete v jej sprievode spoznávať nové miesto. Na rozdiel od partnerského vzťahu nehrozí nervozita z nedostatku telesnej blízkosti a ak ste naozaj dobré priateľky, vždy nadviažete tam, kde ste skončili. "S Miškou sme boli ako deti nerozlučné, potom sa však presťahovala do Francúzska. Napriek tomu, vždy, keď príde na Slovensko zavolá a ja viem, že to bude tak, akoby ani nikdy neodišla," usmieva sa Mirka.

Spriaznené duše, na ktoré sa môžeme vždy spoľahnúť, sú créme de la créme medzi kamoškami.
Spriaznené duše, na ktoré sa môžeme vždy spoľahnúť, sú créme de la créme medzi kamoškami.
Zdroj: Sinsay