1/ STRÁCAME VLASTNÚ IDENTITU

Poznáte to, však? Akonáhle sa zamilujeme, ide všetko bokom. Práca, kamošky, koníčky, všetko ide na druhú koľaj a stredom vesmíru sa stal pre nás ON! Nepotrebujeme jesť, spať, dýchať, nepotrebujeme nič, len byť s ním. Je to síce fáza, ktorú si dosýtosti užije každá z nás, no vytriezvenie býva oveľa bolestiejšie. Nedovoľte, aby opantal každý váš zmysel, a vy stratíte súradnice vlastnej existencie... Všetko s mierou!

2/ AŽ PRÍLIŠ MU VERÍME

Dôveruj, ale preveruj! Určite si každá z nás pamätá na staré zlato pravidlo (nielen našich mám)... Hoci uznávame, že dôvera patrí medzi tie najzákladnejšie a najdôležitejšie piliére partnerského vzťahu, občas naozaj neuškodí, keď si ich "len tak" skontrolujeme. A neznamená to hneď, že ho budete sledovať na každom kroku, alebo vás napadne "napichnuť" mu telefón. Stačí, ak budete používať vlastnú intuíciu, a sem tam sa ho spýtať aj viac ako len "Ako bolo včera na párty?"

3/ ZOSTÁVAME NA NICH ZÁVISLÉ!

A nemyslíme tým len po finančnej stránke, hoci ako sa dnes hovorí, peniaze nevládnu len svetu, ale aj vzťahom! Chlapi si veľmi dobre uvedomujú, že si nás vedia okamžite získať kvetmi, malými pozornosťami a darčekmi, ale nedajte sa tak ľahko obalamutiť. Nikdy im nedovoľte, aby vás úplne ovládali!  A skúste niekedy aj niečo odmietnuť, rozhodne ho tým prekvapíte...

Chcete, aby váš vzťah dlhodobo fungoval? Vyvarujte sa základných chýb už na začiatku!
Chcete, aby váš vzťah dlhodobo fungoval? Vyvarujte sa základných chýb už na začiatku!
Zdroj: Shutterstock

 

4/ NEPRIMERANE ŽIARLIME!

Šťastné sú tie, ktoré s týmto partnerským neduhom nemajú problém, ale ruku na srdce, je vôbec možné nežiarliť? Je zrejmé, že človeka, ktorého milujete, si prirodzene chránite a svojím malým žiarlivostným správaním mu dávate aj najavo, že vám na ňom veľmi záleží. Pozor však na majetnícke sklony, ktoré vedia vyústiť do hysterického vyčíňania. Ak vás zbytočne neprovokuje, neprovokujte ani vy jeho. A pamätajte si: Aj vy máte svoju cenu!

5/ UROBÍME PRE NICH AJ NEMOŽNÉ

Vzťahová klasika! Aby sme boli pre nich tie najdokonalejšie, urobíme pre nich aj modré z neba. Pretože ich milujeme, pretože ich nechceme stratiť, pretože im chceme niečo dokázať... a nakoniec aj tak jedného dňa zistíme, že si to v dostatočnej miere nevážia. Spoznávate sa? Takže, aby bolo jasné... nerobte zo seba až príliš veľkú upratovačku, kuchárku, masérku, opatrovateľku či psychologičku. Všetko mu dávkujte pomaly!