Janko minulý rok oslávil štyridsaťdva rokov a sám s istou dávkou irónie hovorí, že už tie roky cíti. „Ani do fitka už toľko nechodím, dávam si od neho stále väčšie pauzy. Už to pre mňa nie je také podstatné. Viac premýšľam, ako cvičím. Asi starnem,“ smeje sa herec, ktorý možno aj s pribúdajúcim vekom stále viac prehodnocuje to, čo je pre neho dôležité.

Viac premýšľam, ako cvičím. Asi starnem, smeje sa Janko
Zdroj: Lukáš Kimlička

„Čas pre seba a  oddych. Plánovanie svojho života. Začal som viac myslieť na seba, chodiť skôr spať, lebo pokiaľ sa nevyspím, nie som schopný fungovať. Neviem sa potom koncentrovať, som mdlý, nervózny a náchylný uvažovať o tom, že so všetkým praštím. V takých dňoch najradšej vybavujem to, do čoho sa mi nechce, lebo mám guráž povedať nie. Život mi diktuje hrací plán divadla, my herci napríklad nemáme víkendy. Hrávame aj počas vianočných sviatkov. Aj na Silvestra. Preto si teraz urobím víkend aj v strede týždňa. Keď mám voľný deň, tak si doprajem spánok aj do jedenástej. Chvíľu som mal pocit, že sa mi to už nepodarí, lebo som sa budil pravidelne o ôsmej, ale našťastie to bola len krátkodobá záležitosť,“ priznáva rodák z Banskej Bystrice, pre ktorého je už od roku 2004 jeho druhým domovom Slovenské národné divadlo.

Leňoší v šatni

 „Mám pocit, akoby sa tu v SND vždy spomalil čas. V divadle si oddýchnem od komerčného kolotoča, ktorý je vonku, a v ktorom letí čas. Tu sa môžem v bezpečí zahĺbiť, uvažovať a preniknúť do atmosféry. To, že divadlo nezaujíma tak veľa ľudí, iba okruh verných a zasvätených, je podľa mňa jeho výhoda,“ vysvetľuje a priznáva, že má aj jeden zvláštny divadelný rituál.

Janko má najväčšiu fanúšičku a kritičku zároveň vo svojej mame
Zdroj: Stanislava Topoľská

„V posledných mesiacoch si asi hodinu po skončení predstavenia rád poležím v šatni. Pred ťažším predstavením si už nezvyknem dávať napríklad žiadnu prácu v televízii,“ tvrdí obľúbený umelec ktorý má najväčšiu fanúšičku a kritičku zároveň vo svojej mame. „Videla všetky moje predstavenia v divadle, niektoré dokonca aj viackrát. V televízii tiež sleduje každý projekt. Som rád, že má vlastný názor, veľakrát aj kritický. Už sa dokonca stalo, že mi povedala: „Čo si to tam Janík robil? Veď ty si nič nehral. Videla som, že si oddychoval.” Vie mi dať aj konštruktívnu kritiku,“ prezrádza Janko. No vedeli ste o ňom, že hoci na prvý pohľad pôsobí ako silný a sebavedomý muž, existuje niečo, pred čím má obrovské obavy? Dozviete sa viac v galérii: