Vedeli ste, že zimné večery boli v dávnejších dobách venované prevažne opravám a výrobe drobných vecí? Zašívalo sa, tkalo, šilo, trhalo perie apod. Hoci dnes nás od povinností častokrát zvádza elektronika, advent sa nezadržateľne blíži, a tak je potrebné naladiť sa na vianočnú atmosféru.

Kreativite sa medze nekladú

Ručne vytvorený veniec na stôl či dvere rozžiari každú domácnosť, rovnako ako aj vystrihnuté a nafarbené papierové vločky. Uľahčiť prácu môžete dokonca aj Ježiškovi, a to tým, že mu pripravíte menovky na darčeky, napríklad v tvare čapice. Máte radi tvorenie, pri ktorom si naviac aj zamaškrtíte? Vytlačte si ľubovoľné vianočné šablóny, do ktorých vlepte najrôznejšie dekorácie, ako napr. vatu, krepový papier a stuhy. Skvele poslúžia aj Haribo žuvacie guličky alebo balenie limitovanej edície Merry Christmas plné ovocných príchutí tvarovaných do typických vianočných motívov. Vyblázniť sa môže celá rodina!

Ilustračné foto
Zdroj: Haribo

Tematický filmový večer

Aj úplne obyčajné sledovanie televízie sa dá ozvláštniť. Zahájte s rodinou tradíciu tematických filmových či seriálových večerov. Raz to bude romantická komédia, inokedy dráma so zápletkou a zabudnúť nesmieme ani na tradičný výlet do Rokfortu. Zabezpečte si kúzelnícku výbavu, pripravte misu popcornu a dobrý nápoj v podobe horúcej čokolády alebo voňavého pečeného čaju.

Všetky spomienky pokope

Máte veľa fotiek, ale stále sa vám nedarí dať ich dokopy? Mať ich uložené v počítači je určite fajn, ale aj digitálne dáta majú svoju životnosť a nie je nad to, keď si občas zaspomínate pri prezeraní albumu. Fotky je možné buď vytlačiť a roztriediť do kúpeného albumu, ale omnoho osobnejšie je vytvorenie vlastného, ktorý doplníte rôznymi ilustráciami, textami a ďalšími spomienkami. Oživte krásne chvíle so svojimi blízkymi aj miesta, ktorá ste s nimi navštívili. Verte, za tu trochu námahy to stojí.