Zatiaľ je to len utopistická predstava, že by sme si vedeli v reálnom živote vymazať spomienky na niekoho, s kým sa rozídeme a vymazali s ním aj bolesť, ktorú nám spôsobil. Tak ako to chceli spraviť Joel (Jim Carrey) a Clementine (Kate Winslet) vo filme Večný svitnepoškvrnenej mysle (2004). V digitálnom svete to však možné je a to zablokovaním bývalého partnera formou tzv. „Take a break“, resp. „Dať si pauzu“. Je to funkcia, ktorú Facebook testoval od roku 2015 a my vám ukážeme, ako funguje.

Táto funkcia, s ktorou prišiel Facebook je dostupná len na mobilnej verzii a v aplikácii. V desktop verzii sa vám ju nepodarí zapnúť, takže keď si chcete „dať od niekoho pauzu“, dá sa to len cez mobil. Facebook vám pomôže odfiltrovať fotky, posty a ďalšie veci vášho bývalého priateľa, na ktorých je označený. Stačí si len zvoliť spomínanú funkciu „Take a break“ na profile vášho bývalého. Nemusíte sa však báť, Facebook o vašom kroku nenotifikuje danú osobu. Facebook teda prišiel so spôsobom, ako bolesť z rozchodu zvládnuť trochu ľahšie. Je to dobrá správa, vzhľadom na to, že by ste určite chceli minimalizovať čas, ktorý vám potrvá, kým sa dostanete cez túto fázu.

Po tom, čo ukončíte vzťah na Facebooku, prejdete procesom tzv. „breakup flow“, kde zodpoviete sériu otázok, koľko chcete alebo nechcete vidieť z postov vášho bývalého priateľa na Facebooku. Môžete sa dokonca rozhodnúť, že už sa vám nikdy nezobrazia jeho príspevky vo vašom newsfeede. Okrem toho, že si môžete kompletne zablokovať vášho ex, umožní vám to archivovať vašu konverzáciu a takisto vypnúť funkciu „zdieľanie scrapbooku“. Facebook sa postará aj o to, aby sa vám náhodou nezobrazili jeho alebo vaše spoločné fotky, či posty z minulosti.

Kanadská štúdia z roku 2009 ukázala, že čím viac času trávite na tejto sociálnej sieti, tým je väčšia pravdepodobnosť, že budete žiarliť, môže sa dostaviť nespokojnosť vo vzťahu, alebo až rozpad. Bez ohľadu na to, či Facebook prispel alebo neprispel k vášmu rozchodu, funkcia „Take a break“ vám môže pomôcť preniesť sa cez váš rozchod.

Tým, že obmedzíte, čo uvidíte z digitálneho života vášho ex, môže vám to aspoň trochu pomôcť. Aby ste sa cítili lepšie dovtedy, dokým jedného dňa príde ten deň a vy budete pripravená opäť vidieť niečo z jeho života vo vašom newsfeede.

Čítajte viac:

Neviete, či sa s ním rozísť? TOTO je 5 signálov, že by ste to mali urobiť!

Skutočný príbeh: Rozhodla sa, že zmení svoj život a bude krásna. Skončila na psychiatrii​

Je ON vážne ten pravý? Prezradí ho štýl, akým vám píše správy

Ja a môj zajačik: Aké je randiť s mladším? Vraj úžasné, lepšie ako plastické operácie. Vyskúšate?

Celebritné rozchody 2017: Viete, ktorých 10 párov si dalo nadobro zbohom?

Kto kazí našich mužov? EMMA zistila, že to nie sú pornofilmy, ani sexi zoznamky, ale…