Otestuje sa!

Vo chvíli, keď máte podozrenie, že sú vaše vlasy suché a chýba im hydratácia, urobte si najskôr krátky test. Po umytí vlasov vytrhnite jeden vlhký vlas. Obtočte ho okolo prstov tak, aby pevne držal a nekĺzal sa. Potom ho skúste jemne natiahnuť. Zdravé a hydratované vlasy by mali byť pružné a schopné vydržať natiahnutie. Ak sa vám však vlas počas testu roztrhne alebo sa dostatočne nenapne, je to znak, že vašu korunu krásy trápi nedostatok vlahy. Ak je to váš prípad, nezúfajte. Našťastie existuje viacero spôsobov, ako dodať vlasom silu a vitalitu.

Správne produkty sú nevyhnutné

Kľúčom k nájdeniu správnych výrobkov na starostlivosť o vlasy je poznať svoj typ vlasov. Ak už na základe domáceho testovania viete, že sú suché a žiadajú si hydratáciu, ste na polceste. Teraz už len stačí zájsť do obchodu a vybrať si kvalitný hydratačný šampón, kondicionér a prístroje na vlasy. Vyskúšajte napríklad úplne nový rad Hydro-Fusion od spoločnosti BaByliss. Ich fén, kefa, žehlička či kulmofén sú vybavené plazmovou technológiou s dvojitým iónovým systémom vyrovnávania vlhkosti. Vlasy tak pri sušení hydratujú a zabraňujú ich krepovateniu.

K božskému háru vám dopomôže aj strava a nápoje

Možno ste sa pousmiali – ale je to tak a nie je to len nejaká babská rada. Správnym a pravidelným pitným režimom totiž hydratujete svoje vlasy zvnútra von. Na ceste ku krásnym a lesklým vlasom vám pomôže aj konzumácia orechov, ľanových a tekvicových semienok, železa, mliečnych výrobkov, vápnika a vitamínu B. Všetky tieto superpotraviny vám pomôžu nielen k zdravému telu a dobrej nálade, ale aj k bohatej hrive.

Ilustračné foto
Zdroj: Unsplash

Zbytočne si nevysušte vlasy

Naučili ste sa správne umývať vlasy, používať správne prípravky a snažíte sa dodať vlasom hydratáciu pestrou stravou a pravidelným pitným režimom? Potom by bola škoda zničiť toto úsilie niektorými zlozvykmi, ktoré škodia vašim vlasom. Preto by ste mali dodržiavať niekoľko ďalších zásad. Pri mori chráňte vlasy pred slnkom klobúkom a olejom na vlasy s faktorom SPF. V zime noste poriadnu čiapku. Vlasy by ste si nemali umývať príliš často a už vôbec nie horúcou vodou. Ak sa radi kúpete v bazénoch, vždy si nasaďte kúpacie čiapky, aby ste ochránili vlasy pred agresívnym chlórom. Pri návšteve sauny vlasy ošetrite olejom s ochranným faktorom SPF a potom ich jemne zopnite do voľného drdolu.

Fénovanie a styling s poriadnou dávkou hydratácie

Obávate sa, že tepelná úprava vašim vlasom ublíži? Neverte tomuto rozšírenému mýtu a naučte sa upravovať vlasy tak, aby ste im neublížili. Pred akýmkoľvek stylingom ich najprv ošetrite prípravkom na tepelnú ochranu. Potom si môžete vlasy fénovať, kulmovať, žehliť a upravovať, ako sa vám páči. Vždy však dbajte na kvalitné prístroje a správnu techniku sušenia a žehlenia a nikdy si vlasy nesušte šklbaním fénom a chaotickými pohybmi tam a späť.

Ilustračné foto
Zdroj: Unsplash

Vyskúšajte špičkových pomocníkov, pocítite zmenu

FÉN BABYLISS HYDRO-FUSION D773DE  
Štíhla trubica účinne koncentruje vzduch a zaisťuje hladké sušenienie vlasov. Veľký difuzér s plazmovým prúdom zasa účinne suší a vytvára luxusne jemné a lesklé prirodzené kučery. Na féne oceníte aj jeho nízku hmotnosť a veľkosť, vďaka ktorým sa s ním ľahko manipuluje. Počas sušenia môžete prepínať medzi 3 nastaveniami teploty a 2 nastaveniami rýchlosti. Samozrejme, nechýba ani ochladzujúci prúd vzduchu. Od  71,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss

ROTAČNÝ KULMOFÉN BABYLISS HYDRO-FUSION AS773E
Na rotačnej keramickej kefe so smerovým nastavením oceníte jej mäkké štetiny štetín z prírodnej mäkkej diviačej srsti a nylonu, ktoré dodajú vášmu účesu očarujúcu hebkosť, a iónová kontrola ochráni vlasy pred krepatením, vďaka nej budú naopak krásne lesklé. Počas používania môžete prepínať medzi 2 teplotnými režimami, 2 rýchlosťami a ochladzujúcim prúdom vzduchu. Od 86,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss

KULMOFÉN BABYLISS HYDRO-FUSION AS774E
Vyberte si zo 4 rôznych nástavcov na sušenie, vyhladzovanie, narovnávanie a dodanie objemu a tvaru vašim vlasom. Vďaka iónovej regulácii budú krásne lesklé a krepovatenie bude eliminované na minimum. Počas používania môžete prepínať medzi 2 úrovňami teploty a oceníte aj ochladzujúci prúd vzduchu. Od 84,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss

ŽEHLIČKA NA VLASY BABYLISS HYDRO-FUSION ST573E
Aj žehlička využíva pokročilú plazmovú technológiu a duálny iónový systém. Odolné keramické doštičky zaručujú stály rovnomernú distribúciu tepla. Kombinuje kladné a záporné ióny, ktoré spolu hydratujú vlasy a eliminujú ich krepovatenie. Na výber máte 5 digitálnych nastavení teploty až do 235 °C. Zariadenie sa pri dlhšej nečinnosti automaticky vypne. Obsahuje praktický až 2,5 m dlhý napájací kábel. Od 84,90 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: BaByliss