Zlé počasie dokáže veľmi rýchlo pokaziť plány. Najmä ak ste sa chystali na výlet do prírody. Dážď však nemusí znamenať len sedenie doma pred telkou. Zabaviť sa a spoznávať nové miesta sa dá aj za sychravého počasia. Toto sú 4 naše tipy, kam sa vybrať na výlet, keď prší.

1. Oddych vo wellness
Pozorovať kvapky dažďa bubnujúce na okná z vyhriateho bazéna je skvelým relaxom pre vaše telo aj myseľ. Ak ste turistické plány museli zrušiť pre zlú predpoveď, potešte sa aspoň oddychom vo wellness. Wellness Hotel Patince**** je ideálnou voľbou, ak si chcete relaxačný pobyt užiť aj s deťmi.

Skryť pred dažďom sa môžete v niektorom z množstva bazénov, v saunách či na masáži. Počas tematických wellness pobytov sú k dispozícii animátori, s ktorými sa zabavia aj tí najmenší. Vy si zatiaľ budete môcť dopriať nerušený čas iba pre seba.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Wellness Hotel Patince****

Vo všetkých bazénoch v Patinciach nájdete termálnu vodu z prameňa Hevíz, ktorá je známa svojimi pozitívnymi účinkami na pohybové ústrojenstvo. To určite padne vhod, ak ste ubolené po neustálom sedení v práci.

2. Za umením
Počasie nemusí byť prekážkou ani pri výlete za umením. Ak sa vo vás skrýva umelecká duša, vyberte sa Danubiany neďaleko Bratislavy. Toto centrum moderného umenia na brehu Dunaja je skutočným architektonickým skvostom.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: bigstockphoto.com

Vďaka prepojeniu moderného dizajnu a okolitej prírody patrí k najromantickejším galériám a múzeám v Európe. Od jeho vzniku hostilo už mnoho výstav prestížnych slovenských aj zahraničných umelcov. Expozície sa pravidelne menia, takže sa stále môžete pokochať niečím iným.

Okrem toho je v areáli aj kaviareň plná dizajnových kúskov. Ľahko sa môže stať, že si šálku kávy budete vychutnávať v stoličke navrhnutej svetoznámym dizajnérom.

3. Objavovanie histórie na hradoch a zámkoch
Cítiť sa kráľovsky aj za zlého počasia môžete pri objavovaní niektorého zo slovenských hradov či zámkov. Nie všetky sú zachované v takom stave, že sa hodia na návštevu v daždi.

Pršať však na vás určite nebude v Kaštieli v Betliari. Bývalé sídlo Andrássyovcov ponúka autentický pohľad na život bohatej aristokracie. Andrássyovci patrili k najvýznamnejším európskym osobnostiam 19. storočia, čo je vidieť aj na zariadení kaštieľa.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: bigstockphoto.com

Celý interiér dýcha luxusom a eleganciou. Všetky vystavené veci patrili Andrássyovcom a okrem nábytku a doplnkov nechýbajú ani ich umelecké zbierky či exotické trofeje.

4. Na potulky po múzeách
Chcete na výlete aj niečo naučiť? Spojte spoznávanie slovenských miest s návštevou múzeí. Na Slovensku ich máme naozaj dosť, takže si vyberie každý.

Ak sa chystáte do metropoly východu a ste fanúšikom techniky, nevynechajte Slovenské technické múzeum v Košiciach. Toto múzeum je jediné svojho druhu na Slovensku. Nájdete v ňom množstvo autentických exponátov z oblasti textilnej výroby, hutníctva, kartografie, fotografie a ďalších. Košické technické múzeum má viacero pobočiek, jednou z nich je aj známy historický Solivar v Prešove.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: bigstockphoto.com

Na opačnom konci krajiny, v Seredi, zase môžete navštíviť pobočku Slovenského národného múzea. Múzeum holokaustu vzniklo na mieste bývalého pracovného a koncentračného tábora. Toto miesto je smutnou pripomienkou toho, čo museli znášať slovenskí Židia počas 2. svetovej vojny a čo by sa už nikdy nemalo opakovať.

Vystavované sú rôzne dobové fotografie, predmety, dokumenty a dokonca aj dobytčí vagón, ktorým boli prevážaní do Osvienčimu.