1. OCHUTNÁVKA 100 NAJLEPŠÍCH VÍN V NÁRODNOM SALÓNE VÍN

Národný salón vín, poklad všetkých milovníkov vína, sa nachádza v historickej časti Apponnyiho paláca – v Múzeu vinohradníctva a vinárstva v Bratislave. Ponúka workshopy a ochutnávky vín s profesionálnym someliérom doplnené o drobné delikatesy. Vďaka najobľúbenejšiemu programu 72 vín za 100 minút návštevníci môžu ochutnať až 72 vín, pričom ich jediným limitom je čas. Súčasťou je aj možnosť prehliadky Múzea vinohradníctva a vinárstva.

Ochutnávka vína v Národnom salóne vín
Zdroj: Bratislava Tourist Board
Zdroj: Bratislava Tourist Board

Naplánujte si 3 jesenné dni v Bratislave na www.72hodinovemesto.sk.

2. TRADIČNÁ JESEŇ S DEVÍNSKYM RÍBEZLÁKOM

Jeseň bez tradičného ríbezláku akoby ani nebola. Lahodný nápoj nájdete najmä v oblasti hradu Devín. Môžete tak spojiť prehliadku s hradom a krásnym výhľadom na prírodnú scenériu s ochutnávkou. Viechu u sv. Urbana s degustačnou pivnicou nájdete len pár krokov od hradu. Vyskúšajte víno mesiaca!

Vínna pivnica v Devíne
Zdroj: Bratislava Tourist Board

3. ODDYCH NA CESTE ZA VÍNOM V HOTELI MATYŠÁK

Na ceste za vínom si oddýchnite v známom hoteli, ktorého súčasťou je vínotéka s ponukou piatich delikátnych kolekcií vína a vzácnych likérových vín či ušľachtilých destilátov. Hotel sa stal známym aj vďaka reštaurácii, ktorá je povestná svojou kvalitnou a chutnou kuchyňou, za čo už získala aj viacero prestížnych ocenení. Prihláste sa na riadené degustácie a získajte jedinečný zážitok.

Hotel Matyšák a jeho vínna pivnica
Zdroj: Bratislava Tourist Board

4. KULTOVÁ VÍNIMKA

Ak hľadáte vináreň na úrovni priamo v centre, toto miesto nie je žiadnou výnimkou. Vďaka technológii uzatvárateľných fliaš tu rozlievajú do pohárov aj tie najdrahšie vína. Starostlivo vybrané vína a príjemná atmosféra pomohli Vínimke stať sa kultovou nočnou zastávkou na potulkách mestom.

5. SLOVENSKÉ VÍNO A SKVELÁ ATMOSFÉRA VO VIECHE MALÝCH VINÁROV

Stará Bratislava bola plná vinární a viech, miest kde sa pri poháriku stretávali domáci aj pocestní. A tak to našťastie ostalo. Viecha malých vinárov na viacerých miestach v Bratislave ponúka slovenskú kvalitu. Vždy čerstvé, nefľaškované tankové víno od malých vinárov z malokarpatskej oblasti a fľaškové vína rôznych odrôd a ročníkov. A k tomu dačo pod zub. Bruschetty, paštéty, syry, olivy a štýlový interiér.

Ilustračné foto
Zdroj: Bratislava Tourist Board

6. OBJAVTE HISTÓRIU PITIA VÍNA V MALOKARPATSKOM MÚZEU V PEZINKU

Chcete spoznať pravú kultúru pitia vína? V autentických priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku uvidíte najväčšiu zbierku vinohradníckych lisov v strednej Európe, skúsite simulátory opitosti, ovoniate arómy vín z malokarpatskej oblasti a ochutnáte pohár kvalitného vína.

Malokarpatské múzeum v Pezinku
Zdroj: Bratislava Tourist Board

7. VYSKÚŠAJTE SPOLU S VÍNOM TRADIČNÚ JESENNÚ DELIKATESU

Najväčším jesenným lákadlom, na ktoré nedočkavo čakajú domáci celý rok, je husacina. Dozlatista upečené lahodné mäsko, dusená kapusta a zemiakové lokše sú delikatesy, ktoré nikto neodmietne. Malé mestečko Slovenský Grob v blízkosti Bratislavy je kráľovstvom husaciny. Nachádza sa tu viac ako dvadsať hostincov a reštaurácií, v ktorých môžete túto lahôdku ochutnať. Od roku 2016 má „jej veličenstvo“ hus na námestí aj svoju obriu, takmer trojmetrovú sochu.

8. DAJTE SI POHÁRIK DOBRÉHO VÍNA S ANDYM WARHOLOM

ELESKO Wine Park v Modre je moderné sídlo vinárstva a gastronómie. Vychutnajte si domáce jedlo, špeciálne divinové delikatesy a prémiové víno z vlastnej ELESKO produkcie. V areáli sa nachádza aj galéria Zoya Museum. Je zameraná na slovenské umenie po druhej polovici 20. storočia, ale aj na umenie zo zahraničia. Najvýznamnejšiu časť zbierky múzea tvorí kolekcia diel Andyho Warhola, ktorá je aj súčasťou stálej expozície.

9. SPOZNAJTE TAJOMSTVO VÍNA NA MALOKARPATSKEJ VÍNNEJ CESTE

Ak ste milovníkom vína, vyskúšajte degustáciu vzoriek z celého malokarpatského regiónu priamo v prevádzkach, kde sa vyrába, porozprávajte sa o víne s producentmi a spoznajte jeho tajomstvá. Na vínnej ceste vás čakajú desiatky otvorených pivníc a vinári, ktorí vás nimi s radosťou prevedú. Na zdravie!

Vínna pivnica v Rači
Zdroj: Bratislava Tourist Board

10. ZAŽITE WINE SAFARI VO SVÄTOM JURE

Ochutnávka vína na korbe safari vozidla, autentická jazda po vinohradoch, syrový záhryz, kvalitné vínko zo Svätého Jura. To všetko vás čaká na Wine Safari. Úplne nové dobrodružstvo na 6-kolesovom voze Pinzgauer vás zavedie do terasovitých viníc Malých Karpát neďaleko Bratislavy. Wine Safari je zážitok, ktorý ponúka gurmánom prírodu, kultúrne dedičstvo, jedlo a víno. Je to doslova vínna cesta: dobrodružná jazda na upravenom 6-kolesovom safari vozidle.

Wine Safari vo Svätom Jure
Zdroj: Bratislava Tourist Board

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zdroj: Bratislava Tourist Board