Sprchovanie "so všetkým" má byť luxusným okamihom dňa - ale aby ste si pri ňom a zachovali zdravie vlasov a pokožky, záleží na poradí úkonov.

Po prvé, toto komplexné sprchovanie by nemalo prebiehať každý deň. Nielenže je špeciálna rutina časovo náročná, ale zahŕňa aj procedúry - ako sú masky na vlasy a peelingy -, ktoré sa nemajú vykonávať denne. Snažte sa vyhradiť si toto sprchovanie na jeden konkrétny deň v týždni. Možno sa zamerajte na nedeľu večer, keď sa lúčite s víkendom a pripravujete sa na nasledujúci týždeň.

Ako začať?

Akt starostlivosti o seba sa začína ešte predtým, ako vstúpite do sprchy, preto je dôležité zamerať sa aj na činnosti pred sprchovaním. Samozrejme, rutinu si môžete prispôsobiť tak, aby vám vyhovovala, ale niektorí ľudia pred vstupom do sprchy vymasírujú svoje telo suchou kefou s tuhými štetinami na stimuláciu prietoku krvi. Taktiež experti odporúčajú rozčesať vlasy na sucho, aby sa uvoľnili usadeniny produktov a nečistoty pred šampónovaním.

Pred vstupom do sprchy, je dôležité venovať pozornosť teplote vody. Príliš horúca voda môže spôsobiť vysušenie a podráždenie pokožky hlavy a tela, preto je najlepšie nastaviť teplotu sprchy na vlažnú.