Ak o ničom snívate, choďte si za tým. Svoje o tom vie aj Lucia Pagáčová.

Vlastný beauty salón jej splnil sen

Luciu to vždy ťahalo ku kráse a všetky tie voňavé krémiky, pílingy, omladzujúce masky aj spokojné klientky si užila, keď si po škole našla prácu v kozmetickom salóne. „Chvíľu som sa venovala aj financiám, no to nebolo nič pre mňa. Aj môj partner mi hovoril, nech robím to, čo mi ide najlepšie. Nech sa venujem kozmetike,“ spomína Lucia.

Čítajte viac:

Rozprávkovo krásna: Zažiarte s mihalnicami ako Tinkerbell!

Puzzle do seba začali zapadať, keď na sídlisku, kde žije, objavila voľný priestor na predaj. A bolo rozhodnuté. Po tom, že si otvorí vlastný salón, túžila roky. „Tak som si vzala hypotéku, ktorou som sa zadlžila na dvadsať rokov, a riskla som to.“ A z Lucie sa stala podnikateľka, ktorá búrala steny, riešila prívody vody, odpad, elektrinu, navrhovala interiér a keď ju párkrát oklamali robotníci, v duchu si hovorila – bože, bolo mi to treba? No po nekonečných mesiacoch driny bol jej salón Don de la Beauté hotový a keď ho otvárala, rozplakala sa od šťastia. Že sa jej konečne splnil sen.

Lucia Pagáčová si vysnívala kozmetický salón.
Zdroj: Laura Witteková

„Fungovali sme asi rok, keď som si povedala, že teraz prišiel čas, aby som sa konečne prihlásila na vysokú školu. Po maturite sa mi do toho veľmi nechcelo, ale v mojom salóne chcem ponúkať tie najlepšie služby a kvalitné prístroje, a to bez vzdelania nejde.“ A tak začala drať školské lavice na vysokej škole verejného zdravotníctva. Všetko by išlo hladko, keby v prvom ročníku neotehotnela. „S partnerom sme bábätko plánovali, ale trošku neskôr. Nebol to práve najideálnejší čas na dieťa, no rodila som v lete a keď mal malý sedem týždňov, nastúpila som do druhého ročníka,“ pokračuje pekná tmavovláska, ktorá má aj pri rozhovore, aj pri fotení malého Dáriusa stále pri sebe.

On je jej druhé dieťa, tým prvým je beauty salón, v ktorom sa venuje klientkam vždy, keď práve nesedí v škole alebo doma nad knihami. A keďže zamestnáva aj kozmetičku a pedikérku, po nociach sedí nad účtami, aby zistila, či jej vyjde len na výplaty alebo aj na nový prístroj. „V salóne máme lepšie aj horšie mesiace a ešte stále nie je v štádiu, že by na seba zarábal. Ale ten pocit, keď odtiaľto odíde spokojná zákazníčka, ktorá si u mňa oddýchla, stojí za to. To ma vždy neskutočne nabíja,“ teší sa Lucia a dúfa, že raz zo školy odíde ako vyštudovaná dermatologička. Aby ženy, ktoré k nej chodia kvôli kráse, mohli byť ešte krajšie.

Čítajte viac:

Tajomstvo francúzskych žien odhalené! TOTO sú ich beauty zásady!