Okrem bronzovej pokožky, fotografií historických pamiatok a zažívacích ťažkostí si môžete z dovoleniek a prázdnin doniesť aj čosi naviac. Na miestach, kde my v lete leňošíme, totiž žijú krásne a štýlové ženy, o ktorých sa dá niečo naučiť. Tak drzo kopírujte...

Talianky

Koketnosť. Kde sa zjavia, tam je ich plno. Okrem toho, že rozprávajú a gestikulujú tak hlučne až sa bojíte, či z ich kriku nespadne dom, gúľajú očami, hrdo nosia vypnutú hruď a okamžite mapujú terén, ktorý chlap v okolí by stál za hriech. Nečakajú, kým sa prihovorí princ im, ale okato po ňom vyštartujú. Prípadnú sokyňu v láske sú ochotné vyšachovať akýmikoľvek prostriedkami, vrátane vraždy. A že má nejaká talianska kráska väčší nos alebo osemdesiat kíl? Žiadny problém, aj tak bude okolo chlapa poletovať ako prepelička. Ona je predsa najväčšia hviezda večera.

Štýl: Vlasy. Majú ich od prírody husté a lesklé a s úctou sa o ne starajú tak, aby vynikla ich prirodzená krása. V Taliansku nenájdete ženu, ktorá by na ulicu vyšla s vrabčím hniezdom spáleným príšernou trvalou, nehrozia tu ani bizarné strihy z kaderníctva U slepého nožnicorukého Edwarda, či neónové melíry ala Star Treck, také populárne v našich končinách. Elegancia a jednoduchosť, na to sa pri účese talianske "belissimy" spoliehajú.

Monica Bellucci má už síce po päťdesiatke, ale stále je snom mnohých mužov. A nielen v jej rodnom Taliansku.
Monica Bellucci má už síce po päťdesiatke, ale stále je snom mnohých mužov. A nielen v jej rodnom Taliansku.
Zdroj: Shutterstock

Španielky

Nežijú pre prácu, ale pre to, čo príde o nej. Vedia sa tešiť z bežného dňa a z toho, ako je vonku krásne, už s materským mliekom sa naučili, ako oddychovať a užívať si sladký život. Španielky sa totiž držia hesla, že na výške koncoročných odmien až tak nezáleží, lebo život je krásny aj tak a najradšej si ho vychutnávajú na plážach, v parkoch, terasách či námestiach. Milujú spoločenský život, v ktorom im nebráni ani materstvo. Veď kto povedal, že dieťa si nemôže večer pospať v kočíku, kým jeho mama s kamarátkami pri pohári sangrie preberie všetky svoje starosti? Španielske dietky sú živou súčasťou žúriek svojich rodičov a v tunajšej reštaurácií vám nijaký čašník nebude vyčítať, že je vaše dieťa hlučné alebo zašpinilo už tretí obrus. Večierka detí je je po polnoci, dospelí si ju zvyknú pretiahnuť na štvrtú ráno.

Štýl: Najlepší je ten náš. Španielska móda v poslednom desaťročí dobýva svet a domorodky sú na to patrične hrdé. Neopičia sa slepo po svetových trendoch, nosia domáce značky a to, čo pristane ich postavám a pleti. Obliekajú sa farebne, sexy a pritom prakticky.

Penélope Cruz je talentovaná aj krásna. A hoci prerazila v Hollywoode, s manželom a deťmi stále žije v Španielsku.
Penélope Cruz je talentovaná aj krásna. A hoci prerazila v Hollywoode, s manželom a deťmi stále žije v Španielsku.
Zdroj: Shutterstock