Prírodní pomocníci nám dokážu uľahčiť život hneď v niekoľkých smeroch. Okrem skvelých účinkov je veľkým plusom to, že neobsahujú žiadne umelé prísady a zbytočnú chémiu, ktorá zaťažuje našu pleť. Takýmto pomocníkom je aj kokosový olej, ktorý by ste si mali okamžite zaobstarať. V starostlivosti o chrup, pleť, telo ale aj vlasy mu nájdete hneď niekoľko využití. Aby ste dosiahli želané účinky, treba však staviť na kvalitu a zadovážiť si extra panenský kokosový olej, ktorý je naozaj založený na organickej báze.

STAROSTLIVOSŤ O VLASY

V starostlivosti o vlasy vám kokosový olej pomôže hneď v niekoľkých smeroch. Maska z kokosového oleja dodá suchým a poškodeným vlasom nový život a z nepoddajných, tvrdých vlasov zas urobí jemnejšie vlásky príjemné na dotyk. Aplikovanie kokosového oleja priamo ku korienkom si zas šikovne poradí s lupinami a so suchou pokožkou hlavy. Navyše, vaše vlasy budú rásť oveľa rýchlejšie. Rovnako dokáže dodať výživu aj vašim polámaným končekom, ktoré sa vďaka jeho pravidelnej aplikácii zocelia a navyše, budú oveľa odolnejšie.

STAROSTLIVOSŤ O CHRUP

Kokosový olej má úžasné antibakteriálne účinky, vďaka čomu dokáže ochrániť aj váš chrup. Okrem zubnej pasty občas použite aj kokosový olej, ktorý vám pomôže odstrániť škodlivé baktérie. Môžete sa tak tešiť nie len na čerstvý dych, ale aj na belšie zuby, zdravšie ďasná a navyše, znížite riziko vzniku zubného kazu.

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ A POKOŽKU

Nič nedokáže rozjasniť vašu tvár lepšie ako kokosový olej. Po náročnej noci skvele pomôže na zamaskovanie unavenej pleti. Kľudne si ním namažte prsty a párkrát si nimi poklepkajte po tvári, hlavne v oblasti očí. Uvidíte, že vaša tvár sa razom rozžiari. Ako prevenciu ho môžete použiť aj počas noci. Zmiešajte pár jeho kvapiek s vaším nočným krémom a ráno sa prebúdzajte ako znovuzrodená. Rovnako blahodarne pôsobí aj na pery, takže ho kľudne použite aj ako prírodný balzam.

Kokosový olej je doslova darom prírody.
Kokosový olej je doslova darom prírody.
pinterest.com/health.com

foto: pinterest.com/health.com

PORADÍ SI AJ S DEKORATÍVNOU KOZMETIKOU

Vedeli ste, že kokosový olej vám pomôže aj ako odličovač? Veľmi šikovne si napríklad poradí aj s vodeodolnou riasenkou. Tak ako pri iných odličovačoch, aj v prípade použitia kokosového oleja však treba dávať pozor na kontakt s očami a po použití si dôkladne umyť celú tvár.

POMÔŽE AJ PRI DEPILÁCII

Čudovali by ste sa, ale kokosový olej je dokonalým riešením aj v prípade depilácie chĺpkov, či už na nohách, v podpazuší alebo na iných, citlivejších partiách tela. Depilácia s ním pôjde jednoduchšie, vaša pleť zostane dokonale hydratovaná a navyše, dokonale vonia!

Čítajte viac:

Krása pristane každej z nás: 25 beauty tipov ako dosiahnuť dokonalý look

FOTO: 12 beauty trikov celebrít, ktoré sa oplatí vyskúšať!

Dávajte si POZOR: 7 skvelých tipov, ako sa starať o svoju pleť počas letných dní

10 krokov k sexi nohám: Tieto osvedčené beauty tipy vás nesklamú!