Odličovanie

Ak sa chystáte dopriať svojej pleti odpočinok a necháte ju pri dovolenke voľne dýchať bez make-upu, môžete tento krok vynechať. Inak siahnite po klasickom odličovačom mlieku alebo micelárnej vode, s ktorými odstránite z pleti nielen make-up, ale aj ostatné nečistoty.

Dočistenie

V momente, keď je pleť odlíčená, prichádza na rad jej dočistenie za pomoci toniká či pleťovej vody. Naneste ho na vatový tampón a pleť utrite, aby sa uzavreli póry a pokožka bola pripravená na nanášanie hydratačnej starostlivosti.

Hydratácia

Vplyvom teplého počasia a slnečných lúčov je pleť namáhaná, preto je dôležité jej každé ráno a večer dopriať hydratačnú starostlivosť. Kým v zimnom počasí sú vhodnejšie produkty obohatené o vyživujúce oleje, v lete siahnite po krémoch na vodnej báze. Uistite sa, že denný krém, ktorý si zbalíte na cesty, obsahuje ochranný faktor, ktorý je za slnečného počasia nevyhnutnosťou.

Maska

Aj v prípade, že sa chystáte len na niekoľkodennú dovolenku, dodajte svojej pleti extra starostlivosť v podobe čistiacej masky, ktorá ju zbaví hlboko usadených nečistôt a toxínov. Nemusíte so sebou voziť žiadne veľké balenie, v drogérii dnes bežne zoženiete jednorazové.