Cez deň sa totiž musí chrániť pred UV žiarením, nečistotami a voľnými radikálmi v ovzduší. To našťastie v posteli nehrozí, a tak sa môže sústrediť na lepšie prekrvenie, látkovú premenu, spracúva minerály a vitamíny, napráva škody a obnovuje svoju vrchnú vrstvu. Bunky sa v noci delia osemkrát rýchlejšie ako cez deň a metabolizmus ožíva. Dokonca sa vyplavuje väčšie množstvo rastových hormónov, ktoré sú veľmi dôležité pre pružnosť pokožky.

Potrebujem nočný krém?

Zlá správa: My ženy máme dvakrát viac problémov so spánkom ako muži. Najmä v prvej fáze cyklu nám robia hormóny škrt cez rozpočet. Iného zabijaka spánku máme vo vlastných rukách. Mobil, iPad, diaľkový ovládač... Podľa najnovších prieskumov je pravdepodobnosť, že sa zle vyspíme, ak si pred zaspatím s niekým píšete alebo prezeráte Instagram, až 98-percentná! Aj preto sa logicky spoliehame na zázraky, ktoré by nám mohli aspoň trochu pomôcť vylepšiť následky nekvalitného spánku. A keďže práve čítate článok v beauty sekcii EMMY, zaujímalo nás, či sú nimi nočné krémy.

Podľa odborníkov áno, aj keď im veľmi pomáha práve „nočná zmena pokožky“. Ako sme už spomínali, cez deň je bombardovaná nečistotami z ovzdušia. V noci sa však nemusí sústrediť na svoju ochranu, póry sú otvorené aj prekrvenie je lepšie, čo je ideálne na nočnú starostlivosť.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.