Zoznámte sa s Vanessou Davis, ktorej instagramové konto sa vám určite oplatí nasledovať. Aj keď vás niktoré jej diela občas vydesia a zaujmú zároveň. My sme od jej diel nevedeli odtrhnúť pohľad. Svojimi šikovnými rukami a citom pre umenie dokáže na tvári vyčarovať nádherné opuletné lebky, ktoré sú známe hlavne v mexickej kultúre pod názvom "sugarskull". 

Cit pre teatrálny vzhľad získala aj vďaka svojej profesii. Vanessa totiž pracuje ako umelecká maskérka v Britskej národnej opere. Okrem toho sa špecializuje aj na parochne,  ktoré vie tiež zakomponovať aj do svojich premien. Okrem nich ešte používa zdobenie od výmyslu sveta - čipka, pierka, kamienky, vybíjanie pre ňu nie sú problém. 

Lebky jej prirástli k srdcu aj vďaka jej mexickým koreňom, ktoré má a tiež si zamilovala vyobrazenie lebiek v móde. Inšpirovala sa napríklad Alexandrom McQueenom, ktorý ich používa vo svojich dizajnoch pravidelne. 

Vanessa svoju vášeň naplno rozbehla v roku 2015, keď sa chystala na halloweensku párty a nemala kostým. Tak si namaľovala polovicu tváre v štýle "sugarskull". Počas celého večera si ju v klube fotili a obdivovali ju. To ju inšpirovalo založiť si svoj profil na Instagrame, kde má dnes uz viac ako 1,3 milióna followerov a každý deň pridáva nové a nové kreácie.  

Pozrite si jej úchvatné umelecké diela v našej FOTOgalérii. Oplatí sa vám kliknúť, pretože tam nájdete aj zábery, ako také líčenie postupne vzniká.