Na oči použite tiene s odleskami, ktoré v červenej vyzerajú neodolateľne. Vyhrajte sa s kontrastnými textúrami a vizážista Tomáš Vida z Dermacolu vám poradí aj ukáže, ako na to!

Mat & lesk


Sila mejkapu vám da možnosť na kreativitu a vyhrať s mixovaním rôznych efektov. Ak zvolíte líčenie v jednom tóne, pokúste sa jednotlivé časti rozlíšiť odleskami či zmatnení.

Ako na to:

1. Najprv orámujte spodné aj horné viečko okolo mihalníc mäkkou hnedou ceruzkou. Štetcom ju jemne rozmažte smerom nahor.

2. Pridajte korektor ako podklad, aby očný tieň lepšie držal na viečku.

3. Začnite postupne nanášať výrazný červený očný tieň a roztieňujte ho na celé viečko. Nezabudnite vykresliť ani spodnú líniu viečka, čím dosiahnete prepojené dymové líčenie.

4. Nezabudnite viečka orámovať čiernou ceruzkou, aby ste prehĺbili pohľad. Tiež ju môžete rozmazať, aby sa linka prepojila s celkovým líčením a nepôsobila hrubo.

5. Mihalnice zvýraznite predlžujúcou a zahusťujúcou špirálou v čiernej farbe.

6. Pery vyniknú vykreslením matného rúžu a dodajú dokonalý kontrast lesklému líčeniu očí.

7. Ak sa chystáte na večer, pridajte ešte vysoko lesklé trblietky na horné viečko. Ako podklad môžete použiť rúž, ktorý ste naniesli aj na pery. Ak vám popadajú trblietky na pleť pod okolie očí, nezúfajte. Šikovný trik je použiť lepiacu pásku, ktorou ich jemne odstránite a nepoškodíte líčenie.

8. Hotovo!

Takto zažiarite v červenej!
Zdroj: Tomáš THURZO

Pozrite si podrobný postup líčenia podľa Tomáša Vidu vo VIDEOnávode:

Ďalšie inšpirácie na efektné líčenie si pozrite v našej FOTOgalérii.

Páči sa vám červená farba v líčení?