Mikroblading je pernamentná forma úpravy obočia, kde je do pokožky za pomoci jemnej čepielky a špeciálneho strojčeka vpravovaný špeciálny mikropigment. Ten v pokožke vytvára vzhľad chĺpkov; omnoho prirodzenejší ako je obočie dokrelené ceruzkou či tieňom. Navyše šetrí Váš čas strávený ranným rituálom pred zrkadlom a nevyžaduje ani špeciálnu údržbu. 

"Vhodný je pre každú z vás, ktorá chce ráno vstávať s krásne upraveným obočím, avšak je veľmi dobrou voľbou pri Alopecii (absencii ochlpenia v oblasti obočia). V neposlednej rade našimi spokojnémi klientami sú aj pacienti po onkologickej liečbe. Pre nich u nás platí koncept “Pay with smile” a teda platia svojím úsmevom. Je nám potešením vrátiť žene ženskosť, vlastnú tvár a úsmev," hovorí Tamara Kusá zo salónu Alluring Beauty, ktorá je výbornou brow artistkou.

Veronika Przewlocka a Tamara Kusá zo salónu Alluring Beauty vedia urobiť s vašim obočím zázraky na počkanie.
Zdroj: Peter Gaman

Proces mikrobladingu prebieha v dvoch fázach t.j  v prvom a druhom sedení. Klientke je najskôr nanesený anesteticky krém vďaka ktorému pre ňu zákrok nieje bolestivý. Následne jej vymeriame formu obočia a zakreslíme tvar. Keď ho klientka chce odsúhlasiť a konzultovať, vždy dostane priestor. Čepielkou a pigmentom vnesieme základne chĺpky, potom pridáme tie druhotné. Potom príde na rad tieňovanie so strojčekom. Ten vytvorí prirodzený 3D efekt. Nazáver necháme pôsobiť farbu a obočie je na svete. Celý tento proces trvá približne hodinu. 

"Klientke je nanesený gél, ktorým bude nasledujúce dni svoje obočie ošetrovať. Nastáva proces hojenia ktorý končí po 3-4 týždňoch. Často sa stáva že klientka v tomto období so vzhľadom svojho obočia, intenzitou farby, hrúbkou, nieje spokojná. Je to preto, lebo sa na mikrorankách utvorila chrastička, a preto chĺpky pôsobia hrubo. klienky na tento dočasný fakt vždy upozorňujeme. V deň procedúry, ale i nasledujúce dni by klientka určite nemala športovať, spotiť sa, kúpať sa, pobývať na slnku, nanášať na oblasť obočia čokoľvek okrem zakúpeného gélu, spať by mala na chrbáte. Po zahojení a opadaní chrastičiek je obočie zredukované až o 30-40%. Nasleduje druhé sedenie / korekcia. Tá tvar obočia ustáli. V tomto stave Vám mikroblading ostane krásny 1,5 až 2 roky. Po tejto lehote príde klienka zvyčajne na procedúru obnovy," upozorňuje zakladateľka salónu Alluring Beauty Veronika Przewlocka, ktorá je skúsenou browartist, teda čiže špecialistkou na formovanie obočia.

Pokračovanie na ďalšej strane.