1. Pozor na maskaru

Najobľúbenejšou a najpoužívanejšou metódou, ako dosiahnuť výrazné mihalnice, je aplikácia maskary. Tie v dnešnej dobe dostanete v najrôznejších prevedeniach (predlžujúce, tvarujúce, zahusťujúce, vodeodolné), ale aj farbách. Jej nanášanie je veľmi jednoduché a výsledok vidíte okamžite. Určite patrí k lacnejším a šetrnejším spôsobom, ako zvýrazniť svoje oči. Problém však nastáva pri jej odlíčení. Tu mnoho žien volí nešetrné prípravky a metódy, ktoré v konečnom výsledku spôsobujú lámanie a vypadávanie mihalníc. Určite nie je vhodné maskaru umývať len vodou v sprche alebo drieť kozmetickým tampónom. Najlepšie sú odličovacie peny či gély priamo určené na odlíčenie očí.

2.  Farbenie mihalníc

Ďalšou šetrnejšou možnosťou, ako zvýrazniť naše prírodné mihalnice je farbenie rias. Je vhodné pre každú ženu, pretože väčšina z nás má konce mihalníc veľmi svetlé. Po nafarbení budú naše mihalnice vyzerať dlhšie a stále veľmi prirodzené. Farbenie mihalníc môžete podstúpiť v kozmetickom salóne alebo doma. Nevýhodou farbenia je však to, že vydrží len 2-3 týždne a potom sa musí znova opakovať, čo môže byť nákladné. Navyše tu hrozí riziko alergickej reakcie na farbu.

3.  Vyskúšajte klieštiky na mihalnice

Zvodný pohľad môžete dosiahnuť aj jednoduchým natočením mihalníc. Na to sa používajú špeciálne klieštiky. Pri ich použití nechajte oko otvorené a horné mihalnice zovrite do klieštičiek. Stlačte a chvíľu podržte. Potom povoľte a opäť stlačte. Pre dokonalé natočenie tento postup opakujte niekoľkokrát. Následne natočené mihalnice zafixujte maskarou. Efekt je vidieť ihneď.

4.  Vyživte mihalnice

Podporiť rast a hustotu svojich mihalníc môžete aj vďaka ricínovému oleju, ktorý mihalniciam poskytne potrebné živiny a minerály pre ich silu. Olej stačí aplikovať večer po odlíčení v malom množstve ku korienkom mihalníc. Lacnejším variantom môže byť použitie vazelíny, ktorá sa nanesie v silnej vrstve na mihalnice, nechá chvíľu pôsobiť a potom umyje vodou.

5.  Upravte jedálniček

Viete, že dlhšie a hustejšie mihalnice môžete dosiahnuť aj zmenou jedálnička? Stačí konzumovať potraviny bohaté na selén, zinok, vitamín A, E a D a omega-3 mastné kyseliny. Dôležité vitamíny a minerály pre podporu rastu mihalníc nájdete v orechoch, mandliach, slnečnicových a tekvicových semienkach, strukovinách, listovej zelenine a rybách. Na mihalnice pozitívne pôsobí aj vitamín H, známy pod názvom biotín, ktorý sa nachádza v hovädzom mäse, vaječnom žĺtku, sóji a hubách.

6.  Na nalepovanie mihalníc radšej zabudnite

Nalepovacie mihalnice zoženiete v dnešnej dobe v každej drogérii. Aj keď je výsledok vidieť ihneď, mnohokrát so sebou prináša aj určité úskalia. Na nalepenie umelých mihalníc potrebuje žena potrebnú dávku šikovnosti a trpezlivosti. Nalepovacie mihalnice je však nutné pred spaním zložiť, čo pri každodennom nosení vedie k poškodeniu a vypadávaniu mihalníc. Občas sa tiež u citlivých jedincov môže objaviť alergická reakcia na lepidlo. Navyše s umelými nalepovacími mihalnicami nikdy nedosiahnete prirodzený vzhľad.

7.  Predlžovanie len výnimočne

Ďalšou alternatívou, ktorú ženy často volia, je predlžovanie a zahustenie mihalníc v kozmetickom salóne. Pri tomto procese sú na vlastné mihalnice aplikované mihalnice umelé. Aj tu je však výsledok iba dočasný a predĺženie väčšinou vydrží 4-6 týždňov. Potom je nutné nechať mihalnice znova doplniť, čo je nielen veľmi nákladné pre našu peňaženku, ale tiež to poškodzuje naše vlastné mihalnice, ktoré majú tendenciu viac vypadávať. Aj tu hrozí riziko alergickej reakcie na lepidlo.

Mihalnicové hnojivo
Zdroj: Simply You Slovakia

Mihalnicové hnojivo kúpite výhodne na e-shope ZLEKARNE.sk

8.  Zázrak v podobe séra na mihalnice

V poslednej dobe rastie obľúbenosť sér na mihalnice, ktoré dokážu za pár týždňov doslova zázraky. Nijako nezaťažujú vlastné mihalnice a aplikácia je veľmi jednoduchá. Pomocou štetca stačí sérum naniesť pozdĺž hornej aj dolnej línie mihalníc každý večer pred spaním. Sérum stimuluje folikuly, a vďaka nim sú mihalnice dlhšie a objavujú sa aj nové riasy. Výsledky je možné vidieť už po prvom mesiaci, ideálne je však sérum používať aspoň 3 mesiace. Vyskúšať môžete sérum Mihalnicové hnojivo, ktoré zaisťuje rýchlu a efektívnu stimuláciu rastu mihalníc, obmedzuje ich vypadávanie a celkovo zlepšuje kvalitu, dĺžku, hustotu aj objem mihalníc. Vhodné je aj na obnovu rastu obočia, napríklad po nešetrnom vytrhávaní. Koncentrované zloženie spája účinky jedinečnej zložky Genisteín, zodpovednú za rast nových mihalníc aj obočia, s  priaznivými  účinkami  kofeínu, biotínu a kreatínu, ktorý obnovuje keratínové bunky a regeneruje existujúce mihalnice. Zloženie je navyše doplnené o panthenol, ktorý mihalniciam zaisťuje intenzívnu hydratáciu a podporuje ich maximálnu pevnosť a pružnosť.