Teplo na maximum

Či už si vlasy žehlíte, fénujete alebo natáčate, máte pocit, že čím väčšie teplo na ne bude pôsobiť, tým vám účes dlhšie vydrží? Chyba! Rovnaký efekt dosiahnete aj pri nižšej teplote. Nastavte si radšej stredný stupeň teploty a vyhnete sa tak poškodeniu vlasov, ktoré môže byť v niektorých prípadoch nezvratné. Príliš vysoká teplota vlasy vysušuje, oslabuje a omnoho viac sa lámu. Navyše znížite riziko, že si ich celkom spálite.

Nepreháňajte to s teplotou.
Zdroj: Shutterstock

 

Mix tepla a laku na vlasy

Aby vaše kučery, ktoré si kulmou prácne vytvárate, dlhšie vydržali, zvyknete predtým na vlasy použiť lak? Ak v tom prípade počujete zvláštne syčanie pod kulmou, rýchlo s tým prestaňte! Vaše vlasy sa doslova pália. Laky na vlasy obsahujú alkohol, ktorý keď príde do kontaktu s vysokým teplom kulmy, nič iné než spáleninu čakať ani nemôžete.

Stylingové prípravky ako lak na vlasy a teplo nejdú dokopy.
Zdroj: Shutterstock

 

Na veľkosti záleží

Výber správnej kefy na vlasy nie je žiadna veda. Alebo žeby predsa? Existuje mnoho druhov kief a hrebeňov a vy by ste mali používať takú, ktorá najlepšie sadne vašim vlasom a ktorá je určená na efekt, ktorý chcete dosiahnuť. V zásade platí základné pravidlo, že kefa s menšou hlavicou vám vytvaruje pekné kučery, kým narovnanie vlasov dosiahnete skôr s väčšou kefou. S ďalšími konkrétnymi parametrami vám iste ochotne poradia v špecializovaných obchodoch, prípadne v kaderníctvach.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.