Starostlivosť o pleť by ste nemali zanedbávať v žiadnom veku. Už v puberte musíte o svoju pokožku dbať a nestačí si ju opláchnuť iba vlažnou vodou. Hlavnými pomocníkmi krásnej a žiarivej pleti sú čistiaci gél, micelárna voda a hydratačný krém. Týchto troch hrdinov by sme mali používať v každom veku, však s inými účinkami.

via GIPHY

do 20 rokov

Ak ste v puberte, siahnite po čistiacom gély proti čiernym bodkám, micelárnej vode, ktorá sa postará o nečistoty a hydratačnom kréme pre mladú pleť. Ak je vaša pleť mastná, môžete sa obzrieť po kréme s matným efektom, ak je naopak veľmy suchá, krém s Q10 sa o výživu postará. Tip od EMMY: Ak máte veľmi suchú pleť, kúpte si krém, ktorý obsahuje retinol.

Shutterstock

do 35 rokov

Po dvadsiatich rokoch by ste mali siahnuť po výživnejšom kréme, ktorý zmenšuje mimické vrásky. Neodmysliteľnou súčasťou je čistiaci gél, ktorý dôkladne odstráni mejkap, raz za týždeň by ste mali použiť hydratačnú masku, micelárnu vodu s upokojujúcim účinkom, sérum na výživu a hydratačný krém.

Shutterstock

nad 35 rokov

Ak máte 35, 45, 55, či viac, určite by ste mali mať v kúpeľni na poličke silný krém proti vráskam. Nezabúdajte ani na čistiaci gél, ktorý je nevyhnutný v každom veku, masku s účinkom proti vráskam, micelárnu vodu, ktorá vašu pleť rozžiari, sérum, krém pod oči a hydratačný krém proti vráskam. Tip od EMMY: Na noc by ste si mali nanášať krém, ktorý obsahuje retinol. Je veľmi mastný a počas noci vašu pokožku vyživí.

Shutterstock

Pozrite si 5 skvelých hydratačných krémov, ktoré sa popasujú so suchou pokožkou a vráskami

Ďalší hydratačný krém nájdete na nasledujúcej strane