Ukázalo sa, že niektoré trendy môžu vašej pleti viac uškodiť ako pomôcť - spôsobujú poškodenie kožnej bariéry, či dokonca popáleniny. Čo si teda myslieť o internetových radách a čo sa oplatí vyskúšať?

Pásky z vaječného bielka na póry

Jedným z populárnych trendov sú pásiky z vaječného bielka, ktoré spočívajú vo vyšľahaní bielka v miske, zmes následne natriete na nos a položíte naň papierový obrúsok. Metóda údajne funguje ako DIY pásik na póry, ktorý vysaje čierne bodky na nose.

Popularita tohto tipu pravdepodobne spočíva v tom, že ľudia milujú pásiky na póry kvôli spokojnosti, ktorú im prináša odlupovanie nečistôt z nosa. Takéto prúžky na póry však nie sú dostatočne silné na vyčistenie pórov. Oveľa lepšou možnosťou, ako sa zbaviť čiernych bodiek, je používať dva až trikrát týždenne peeling.

Vynechanie starostlivosti o pleť

Pôst v starostlivosti o pleť spočíva v tom, že na určitý čas znížime počet výrobkov, ktoré používame na pleť. Môže to byť niekoľko dní, týždňov alebo dokonca šesť týždňov, čo predstavuje jeden úplný bunkový cyklus. Toto je jeden z trendov, ktorý môžu teoreticky fungovať. Ak totiž vaša pleť zle reagovala na nejaký produkt, alebo sa začína byť veľmi citlivá, suchá či šupinatá, čo poukazuje na poškodenú kožnú bariéru, tento pôst môže prospieť. 

Pozor, pôst by nemal znamenať, že prestanete s akoukoľvek starostlivosťou o pleť. Aj naďalej by ste mali denne používať opaľovací krém s ochranným faktorom SPF 50 a každý večer si umyť tvár, aby ste odstránili všetky nečistoty, znečistenie a make-up z celého dňa.