Mám dlhé, jemné vlasy a vyčariť z nich objem je pre mňa mission impossible. Objemová kulma Rowenta Volum24 sľubuje, že to dokáže. Bola som zvedavá a mimoriadne skeptická zároveň.
Balenie ma veľmi nepresviedča o tom, že by táto kulma fungovala bez photoshopu. Odkaz pre grafika – niekedy je menej viac. Ale krabica nie je to, čo mám testovať, takže poďme k produktu.
Kulma vyzerá masívne a vzhľadom k tomu ma prekvapilo, aká je ľahká. Šnúra je otočná, takže nehrozí otravné zamotávanie kábla, ktoré sťažuje prácu. Keramický valček sa nahrieva do max. 170 °C, aby prílišným teplom zbytočne nepoškodzoval vlasy. Toto „obmedzenie“ považujem za dobrý krok, pretože pri kulmách ma vždy láka vypeckovať prístroj na maximum, nech to je rýchle a trvácne... Raz som už na to doplatila a 10 cm z vlasov muselo ísť dolu. Teraz by k tomu dôjsť nemalo. Navyše sa o bezpečnosť mojich vlasov stará nanokeramický povrch. Tak poďme na to.

Prístroj je vyhriaty za pár sekúnd. Keďže nie som fanúšik návodov, idem na to intuitívne. Priložím ku korienkom, zatvorím, počkám pár sekúnd, otvorím... A je mi jasné, že sa niekde stala chyba. Prameň, ktorý mal nadobudnúť objem, nadobudol zlom, ako keď si dáte mokré vlasy do copu a večer ich rozpustíte. Rýchlo si púšťam video s návodom. A je to jasné! Dávam si záväzok, že začnem návody používať skôr, než samotný prístroj.

Používam teraz kulmu podľa návodu. Chce to cvik, ale nie je to nič zložité. Stačí pár ťahov „proti srsti“ a keď vlasy prehodím späť – sú VEĽKÉ!!! Mám OBJEM!!! Skutočne to funguje!
Chcem ešte „na vlastných vlasoch“ vyskúšať, ako dlho objem vydrží. Ako poznám svoje jemné vlasy, nedávam tomu viac ako hodinu. Odolám pokušeniu zafixovať vyčarovanú hrivu lakom a idem do ulíc. Jasné, že sa obzerám v každom výklade. Po troch hodinách sa stretávam s kamoškami na drinku. „Wow, to čo máš? Ako si to spravila? Aj ja chcem!“ – takéto výkriky sprevádzajú môj príchod. Čo viac dodať? Snáď len, že v tomto prípade sa ten návod naozaj oplatí pozrieť.