Tri naše čitateľky Veronika, Lea a Soňa testovali produkty, po ktorých má byť pokožka plnšia, hladšia, žiarivejšia a vrásky menšie. Po 5 týždňoch skúšania doslova na vlastnej koži nám napísali svoje recenzie.


Veronika, 30 rokov

Čo som testovala
L´ORÉAL Revitalift Filler (HA) – Vyplňujúci denný krém proti starnutiu pleti


Na čo slúži, čo sľubuje
Navracia plnosť pleti, vypĺňa vrásky
Prvý dojem
L´oréal je moja stálica, občas som mu „neverná“, ale vždy sa k nemu vraciam a tak som rada využila možnosť testovania.
Obal
Tmavá krabička vyvoláva dojem, že sa jedná o nočný krém, ale je na nej dostatočne výrazné, že je určený na deň. Oceňujem aj spôsob zobrazenia, pre akú vekovú kategóriu je krém určený.
Vôňa, vzhľad
Príjemná vôňa produktov tejto značky nechýba ani tomuto krému.
Aplikovanie
Čakala som hutnejšiu konzistenciu. Krém je ľahučký, pritom sa však nerozteká na prstoch, veľmi ľahko sa rozotiera a okamžite vstrebáva. Pleť nie je ani mastná, ani lesklá, aj keď som sa hneď prepudrovala, nerobili sa mi farebné mapy na tvári z nerovnomerne vsiaknutého krému.
Pocit
Príjemný. Žiadne červené fľaky, ani neskôr vyrážky, a to mám pomerne citlivú pleť.
Účinok
Vysoká koncentrácia kyseliny hyaluronovej sa musí niekde odraziť. Krátko po aplikovaní
nadobudla moja pokožka zdravý odtieň, rozjasnila sa. Mám pomerne suchú pokožku, preto sa zvyknem poobede nakrémovat, no tentoraz som to nepotrebovala. Obvyklý pocit „scvrkávajúcej sa“ kože som nemala, takže hydratácia funguje. Po mesiaci používania mám pleť o poznanie pružnejšiu a niektoré začínajúce vrásky sú o čosi menej viditeľné.
Splnil, čo sľubuje?
Neštudovala som sa až tak dôkladne, aby som videla, či mi vrásky úplne zmiznú, ale pleť mám o poznanie hladšiu, pevnejšiu a pružnejšiu. Ani tento L´oréal ma nesklamal.

Lea, 27 rokov

Čo som testovala
Dermacol BOTOCELL Intensive Lifting & Remodeling Care


Na čo slúži, čo sľubuje
Intenzívna liftingová a remodelačná starostlivosť na tvár, krk a dekolt s účinkom podobným ako po aplikácii botulotoxínu. Vypína pleť, vyhladzuje línie, vypĺňa vrásky, spevňuje kontúry. Výsledok je viditeľný už po 28 dňoch, viditelná redukcia vrások a zníženie ich hĺbky až o 47 %. Tak sa poďme na to pozrieť.
Prvý dojem
S kosmetikou Dermacol nemám skúsenosti a voči takmer 50-percentnému zmenšeniu hĺbky vrások som skeptická.
Obal
Červená farba krabičky je nezameniteľná, hoci túto kozmetiku nepoužívam, na prvý pohľad mi je jasné, o akú značku ide. Trošku zastaralo na mňa pôsobí fľaštička s kvapkátkom, pripomína mi veľký lak na nechty.
Vôňa, vzhľad
Obsah fľaštičky je priesvitná „vodička“ bez výraznejšej vône, čomu som bola rada.
Aplikovanie
Aplikuje sa pomocou pipety. Na začiatku som trochu podcenila tekutosť prípravku a kvapla som si hodnú dávku, ktorá sa mi roztiekla po prste. Potom som aplikovala po menších kvapôčkach a problém bol vyriešený. Na celú tvár stačí pár malých kvapiek.
Pocit
Mala som pocit, ako keby sa mi na pokožke vytvoril tenučký film, ktorý ju napína. Sprvu sa mi žiadalo ešte sa nakrémovať, po chvíli sa tento pocit stratil. Asi po týždni sa mi zdalo, že je sérum príliš silné, tvorili sa mi maličké šupinky okolo nosa. Po trojdňovej pauze sa problém už neopakoval.
Účinok
Účinok som videla okamžite. Ako som už spomínala, pleť bola napnutá ihneď. Po mesiaci testovania som mala nielenže vyhladenejšiu pokožku na tvári, ale aj na krku. Dokonca aj póry boli zmenšené.
Splnil, čo sľubuje?
Myslím, že áno. Ja zatiaľ nemám hlbšie vrásky, trápi ma však ochabujúca pokožka na krku a tu som bola s výsledkom veľmi spokojná. Budem používať ako prevenciu proti vráskam a sérum doplním aj ďalšími produktami z tejto rady.

Soňa, 35 rokov

Čo som testovala

Artistry Artistry Youth Xtend Koncentrované sérum


Na čo slúži, čo sľubuje
Vyživuje a posilňuje pleť, zanecháva ju s pocitom a vzhľadom lepšieho zdravia, mäkšiu a žiarivejšiu. Ako vysokoúčinný prípravok proti starnutiu je Koncentrované sérum zamerané na efektívnu nápravu vzhľadu jemných liniek a vrások, čím pomáha podporiť aj zdokonaliť mladistvý vzhľad pleti.
Prvý dojem
Bola som prekvapená, že Amway má aj kozmetiku, dokonca luxusnú. Bola som veľmi zvedavá, čo to spraví s mojou unavenou, zošednutou pleťou a s jej hrubšími miestami.
Obal
Krabička ani jej obsah v ničom nezaostávali za baleniami iných luxusných značiek.
Vôňa, vzhľad
Mliečnobiela tekutina veľmi príjemnej, sviežej vône. Ráno ma povzbudila, večer sa s ňou pohodovo zaspávalo. Vôňu si všimol aj môj manžel, keď mi dával pusu na líce. „Neviem, čo to je, ale je to dobré,“ povedal.
Aplikovanie
Tekuté sérum sa aplikuje dávkovačom, nie pipetou. Radšej menej, aby sa neroztieklo.
Pocit
Najprv som si na tvár naniesla celú jednu dávku. Po chvíli som mala pleť lepkavú a mejkap sa nerovnomerne vstrebal, takže som bola trochu škvrnitá. Menšia dávka to napravila.
Účinok
Po aplikácii správneho množstva sa moja pleť rozžiarila a vyzerala ako po masáži u kozmetičky. Pokožka bola mäkká, jemná, hladká. Stále som sa jej chcela dotýkať! Na lícach mám zhrubnutejšie miesta. Po troch týždňoch používania dvakrát denne nebolo po nich ani stopy. Pokožka na tvári bola viditeľne krajšia a mladšia. A všimla si to aj moja kosmetička!
Splnil, čo sľubuje?
Mladistvý vzhľad pleti u mňa dosiahol, takže áno. Artistry Youth Xtend sérum zaujalo moju pozornosť voči tejto značke a mám v pláne poobzerať sa po ďalších výrobkoch Amway.

Ako dopadla v teste kulma na zväčšenie objemu? Dozviete sa TU »