Barbora je jedna z mála modeliek, ktorá má krásne ženské krivky a ani náhodou nepripomína vychudnutú anorektičku ako mnohé iné modelky. Jej aktuálne miery sú178 cm, 90 – 66 – 96. Zaujímalo nás, aký vplyv mala na jej postavu súťaž krásy a ako sa udržiava vo forme...

Lukáš Kimlička

Bola si počas súťaže Miss v top forme?

Bola som vo veľmi dobrej forme, ale vždy je čo zlepšovať.

Čo sa odvtedy na tvojom tele zmenilo?

Stále sa snažím udržiavať ho v dobrej kondícii. Ibaže teraz už musím na rovnaký efekt vynaložiť viac úsilia.

Takže svoje telo „trápiš“?

Nie, svoje telo určite netrápim. Pohyb ma baví a o svoje telo sa starám pravidelným cvičením a niekedy si doprajem aj masáž.

Ale to asi nebude všetko. Len nám to pekne prezraď!

U mňa je to hlavne pravidelný pohyb. Stále skúšam niečo nové. Teraz chodím na crossfit a jumping, ale veľmi ma baví aj thajský box a hot joga alebo beh. Posledný mesiac si robím každé ráno zelené smoothie, ktoré mi dodá neskutočne veľa energie na celý deň. Takmer vôbec sa necítim unavená. A snažím sa jesť pravidelne, päťkrát za deň.

Ty si na sebe počas finále poriadne zamakala, čo by si poradila dnešným dievčatám?

Každý by si mal nájsť to, čo mu vyhovuje. Dnes sa na vás valia informácie z každej strany o zdravom životnom štýle, o chudnutí o stravovaní, ale zabúda sa na to, že každý človek má iný genetický základ, iný režim a to, čo vyhovuje vašej kamarátke, nemusí aj vám. Treba počúvať svoje telo a odpozorovať, čo mu vyhovuje najviac.

Hovoríš z vlastnej skúsenosti. Akých chýb si sa dopustila ty?

Tiež som vyskúšala pár diét, ale zistila som, že majú vždy len krátkodobý efekt. Preto som sa k nim už nikdy nevrátila.

Pomáha ti s udržiavaním kondičky nejaký profesionál? Máš svoj beauty tím?

Crossfit cvičím s trénerom Dominikom Hopjakom, nielen pre motiváciu, ale aj preto, aby ma naučil správne pohyby a aby som vedela zapojiť správne svaly. Keď sa mi niekedy nechce, dohodnem sa na jumping alebo na beh s kamarátmi a keďže to už potom nechcem rušiť, vždy sa prinútim ísť. A čo sa týka spoločenských akcií, o vizáž sa mi stará môj kamarát Patrik Veselý.

Čítajte viac:

Wow! Toto je najsexi bruško roka: Hádajte, ktorej známej Slovenke patrí!