Pozrime sa na problém s trochou nadhľadu. Okrem toho, že nás nakoniec neminie vypĺňanie daňového priznania ani smrť, čelíme ešte ďalším dvom univerzálnym pravdám. Prvou je, že celulitída postihuje až 85 percent žien po celom svete. Druhou je, že všetky beauty redaktorky prestížnych lifestylových časopisov, vrátane mňa, už vyskúšali všelijaké zázraky, ktoré mali pokožku opäť vyhladiť. Boli to krémy, gély, detoxy, špeciálne masážne valce, podtlak, bylinné čaje a kapsuly...

Čím viac sa celulitída „zakrádala“ po našich stehnách, tým viac sme hľadali spôsoby, ako ju zastaviť. A tak nás triaslo od zimy pri mrazivo chladných zábaloch a potili sme sa zas pri tých horúcich parafínových. Skúšali sme aj zázračné pleťové mlieka, no náš problém s celulitídou nič nedokázalo zmiesť z povrchu zemského. Všetko podľa môjho skromného názoru nakoniec zlyhalo z jediného dôvodu, že celulitídy sa jednoducho nezbavíme. Môžeme ju len zmierniť či zamaskovať, upraviť zdravým životným štýlom a vhodnými procedúrami. No v prvom rade sa s ňou najskôr potrebujeme... zmieriť.

Napriek tomu, že v niektorých prípadoch celulitída  vzniká aj kvôli genetickým predispozíciám, dá sa z nej celkom pekne vykľúčkovať.
Napriek tomu, že v niektorých prípadoch celulitída vzniká aj kvôli genetickým predispozíciám, dá sa z nej celkom pekne vykľúčkovať.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Pokračovanie na ďalšej strane.