Jedným z najväčších pomocníkov v boji proti problémom so zimnými nástrahami je kolagén. Vedeli ste o tom? Prinášame vám niekoľko dôvodov, prečo ho zaradiť do svojej životosprávy práve v zime.

Suchá a začervenaná pokožka

Cez zimu prirodzene prijímame menej tekutín. Je to normálne, cez leto sa viac potíme a vylučujeme nadmerné množstvo vody, preto jej aj viac prijímame. V zime sa môže stať, že počas dňa pozabudnem. Dáme si šálku čaju a pitný režim stojí na bode mrazu, tak ako teploty vonku. Pleť sa stáva dehydrovanou, suchou, k tomu všetkému prispievajú poveternostné podmienky a mínusové teploty. Výsledkom sú začervenané popraskané líca a nezdravý bledý vzhľad pokožky.

Aby vaša pleť bola krásnou aj v zime, je potrebné sa o ňu starať. Každý hovorí o hydratačných krémoch. Nie je to však len vonkajšia starostlivosť, ktorá vám zabezpečí zdravú pleť. Kolagén vyživuje vašu pokožku zvnútra. Pomáha pri hydratácii, začervenaní a podráždení pokožky, či vyplnení vrások. Práve nedostatočná hydratácia spôsobuje ich prehĺbenie. Vekom nám kolagén z tela mizne úplne. Dá sa však, našťastie, doplniť. Myslite na to hlavne v zime a doprajte svojej pleti výživu, akú si zaslúžite.

Pokrývky hlavy a zmeny teplôt nám ničia našu korunu krásy

Vstanete, upravíte si vlasy, vyjdete von a sneží. Vlasy sú spľasknuté, mokré a vďaka nízkej teplote primŕzajú. Prídete do práce, vykurovaných miestností, a vlasy dostávajú poriadne zabrať. Teplo, zima, teplo, zima. Používate masky, olejčeky na rozštiepené končeky a vlasy sú aj tak ako bez života. Kolagén je výbornou pomôckou aj na tento problém, ktorý prichádza s nadmernou vlhkosťou, mrazom a striedaním teplôt. Podporuje rast zdravých a pevných vlasov, dodáva im elasticitu a zdravý vzhľad.

Zmeny počasia a s tým prichádzajúca bolesť kĺbov

Počasie sa s prichádzajúcou zimou neustále mení. Všetci, ktorí sú meteosenzitívni, čiže citliví na zmeny počasia, vedia, že sa im ozvú bolesti. Neozvú sa len staré zlomeniny, ale aj boľavé kĺby, ktorým chýba chrupavkové tkanivo. Ako ste na tom s kĺbmi vy? Tiež vám teploty pod nulu spôsobujú nočné mory v podobe bolestivých chvíľ? Kĺbom chýba kolagén počas celého roka. Vekom sa stráca a najviac to cítiť práve na pohybovom aparáte. V zime, keď udrú bolesti, si na to spomenie každý. Začnite s kúrou a doplňte svojmu telu potrebný kolagén. Váš pohybový aparát to ocení.

Komplexný balík pre všetky skupiny

Ak hľadáte komplexný balíček, aby ste sa nemuseli rozhodovať, s ktorým problémom bojovať ako s prvým, výbornou voľbou je Zeen Collagen. Ponúka všetko v jednom, či už chcete pomôcť vášmu pohybovému aparátu alebo si dopriať omladzovaciu a skrášľovaciu kúru. Vďaka obsahu troch najdôležitejších typov kolagénu dodá Zeen Collagen vašej pleti pružnosť a hydratáciu, nechtom a vlasom pevnosť a vitalitu. Napomôže aj regenerácii celého pohybového aparátu – kostí, kĺbov, chrupaviek, či svalov.

Nenechajte si pokaziť náladu pokožkou bez života, lámavými vlasmi či bolesťami práve v zime, kedy máme možnosť tráviť viac času oddychom doma v obklopení rodiny a blízkych. Doprajte si pocit spokojnosti so Zeen Collagen.